Steamworks Common Redistributables nedir?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Phospholipid

Hectopat
Makaleler
1
Steam'ı açtım ve bunun yüklendiğini gördüm: Bu nedir? Ne işe yarar ve neden yüklendi?

378118

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Oyunların çalışmak için ihtiyaç duyduğu paketleri (DirectX, Visual C++, .NET Framework gibi) yükleyen ve bunların bakımını, güncelleştirmesini yapan, Steam'in oluşturduğu ortak bir yazılım deposudur.

Eskiden -hala- oyunlar ihtiyaç duyduğu paketleri ilk açılışta kurulum komutları -script- ile yüklüyordu.

Artık oyunlar kendi kurulum komutlarını oluşturmak yerine doğrudan bu depoyu kullanabilir ve her yüklemede/onarmada bir de bu paketlerin yüklenmesini beklemek zorunda kalmazsınız, çünkü bu depo ile birlikte yüklenmiştir.
Oyunların çalışmak için ihtiyaç duyduğu paketleri (DirectX, Visual C++, .NET Framework gibi) yükleyen ve bunların bakımını, güncelleştirmesini yapan, Steam'in oluşturduğu ortak bir yazılım deposudur.

Eskiden -hala- oyunlar ihtiyaç duyduğu paketleri ilk açılışta kurulum komutları -script- ile yüklüyordu.

Artık oyunlar kendi kurulum komutlarını oluşturmak yerine doğrudan bu depoyu kullanabilir ve her yüklemede/onarmada bir de bu paketlerin yüklenmesini beklemek zorunda kalmazsınız, çünkü bu depo ile birlikte yüklenmiştir.

Çözüm
Geçen hafta Frostpunk'ı indirirken indirmiştim bunu. Şimdiyse Grid 2'yi indirirken tekrar indirdiğini gördüm. Yaklaşık 249 MB boyutunda bir dosya. Her oyun indirişimde bunu yeniden indirecek miyim yoksa ortada bir hata mı var?

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostlar öyle değil herhangi bir program güncellemesinde bu paket yüklenir. Belki siz farkında değilsiniz ama siz bir indirme yapmasanız dahi bu paket indiriliyor olur..
Zaten her oyun indirdiğinizde o oyun için gerekli paketi indirecektir, siz aynı paket iniyor olarak görüyorsunuz fakat her seferinde başka paket indiriyor..

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı