SteelSeries Aerox 3 fare Valorant'ta takılıyor ve donuyor

Syntax Error

Hectopat
RAM
16x2 3200 MHz
Ekran kartı
Asus 3070Ti
Anakart
H610M H
İşlemci
i5-12400F
SteelSeries Aerox 3 fareye sahibim. Normalde takılma olmuyor ama Valorant'a girince takılıyor. Kablosunu tak çıkar yapmak zorunda kalıyorum. Işıkları yanıyor ama tuş vs hareket ettirince çalışmıyor. Ya da takılıyor 3-5 saniye sonra geliyor. Tekrar tekrar oluyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
SteelSeries Aerox 3 fareye sahibim. Normalde takılma olmuyor ama Valorant'a girince takılıyor. Kablosunu tak çıkar yapmak zorunda kalıyorum. Işıkları yanıyor ama tuş vs hareket ettirince çalışmıyor. Ya da takılıyor 3-5 saniye sonra geliyor. Tekrar tekrar oluyor.
Merhaba aynı sorun benim aerox 3 wireless onyx 2022 faremde de var bir çözüm buldun mu ben baya uzun zamandır müzdaribim ama bir çözümü yok gibi duruyor.
Daha önce foruma yazdım fakat bir çözüm bilen çıkmadı maalesef zaten sadece bizde yaşamıyoruz bu sorunu aynı model veya farklı modellerde yurt dışında böyle bir sorun bir kaç aydır var cihazlarda.
Şu şekilde fareyi kullanırken sanki usb alıcısı sökülmüş gibi ışıkları yanıp sönmeye başlıyor (yani usb alıcısını bulmaya çalışıyor) sonrasında alıcıya tekrar bağlanıyor ve devam ediyor tamam bu durum normalde biraz can sıkıcı ama oyunda olunca iyice parçalama noktasına getiriyor. Yani siz fareyi kullanırken sanki alıcı sökülüyor ve 3 saniye sonra geri takılıyor bu ara zamanda da bağlantıyı yitiriyorsunuz.

Bu arızayı her şekilde denedim;
+PC değiştirerek
+Tip C portunu değiştirerek
+Tip C'den normal Tip A'ya pasif dönüştürücü ile
+Tip C'yi ayrı bir beslemesi olan Tip C hub ile
+Tip A'yı başka bir beslemesi olan Tip A hub ile
+Kendi içinden çıkan bir kerameti vardır diyip denediğim dönüştürücüsü ile...Aklıma gelmediyse de bir çok şekli denedim.
+Steelseries GG üzerinden tekrar eşleştirmeyi denedim.
+Steelseries bu fareye bir out of box modu koymuş veyahut factory reset, fareyi sıfırlıyorsunuz tüm ayarlarınızı siliyor sıfırlıyor ama sorun bir süre sonra devam ediyor önce sıfırlayıp sonra uygulama üzerinden tekrar eşleştirmeyi deneseniz bile bir süre sonra sorun ortaya çıkıyor.
+Yanında kullandığım tüm 2.4GHz cihazları kapatıp testleri yaptım fakat sonuç aynı...

Farenin garantisi yoksa ve kullanmaya devam etmek istiyorsan ya kablolu yada BT olarak kullanıcaksın ki biraz yüksek seviyedeysen BT modu sana çokta cazip gelmeyecektir rekabetçi oyunlarda.
USB kopma sorunu yaşamaya başladığın an bunu sürekli tekrar etmeye devam ediyor sürekli yani bir yöntem buldum onu söylicem onu yapınca biraz kesiyor ama sonra olmaya başladığında sürekli yapıyor, ilk başta 30 dakikada bir yapıyorsa sonra bu 2 dakikada bir yapmaya kadar iniyor ya fareyi değiştiriyorsunuz o an yada kablosunu takıyorsunuz yada, duvara fırlatıp ortadan ikiye bölüyorsunuz. Şuan da bunun bir çözümü paylaşılmadı ama yurtdışında bulabildiğim kadarıyla herkese değişim yapıyorlar. Bende Türkiye bayiisine yazdım gönderin dediler fakat daha gönderemedim göndersemde bişey olucağını sanmıyorum.
Şöyle Bir çözüm var ''kısmi'' çözüm!
aerox34.JPG

Aerox 3 WL yazan yanlışım yoksa Bluetooth bağlantısı onunla bir işimiz yok fakat, 2 numaralı Aerox Wireless yazan işaretlediğim aygıt 2.4GHz donanımı en uzun şekilde bu hatayı tekrar etmeden almanın yolu bunu sağ tık donanımı kaldır/sil dedikten sonra alıcıyı bilgisayardan çıkartıp tekrar takmak. Bu şekilde en uzun sorunsuz kullanımı sağlıyorsun ama sonra yapmaya başladığında süre kısalarak devam ediyor. Benim gözlemlerim bu kadar bir cevap bulursan benide aydınlatırsan çok mutlu olurum.

Merhaba aynı sorun benim Aerox 3 Wireless onyx 2022 faremde de var bir çözüm buldun mu ben bayağı uzun zamandır müzdaribim ama bir çözümü yok gibi duruyor.
Daha önce foruma yazdım fakat bir çözüm bilen çıkmadı maalesef zaten sadece bizde yaşamıyoruz bu sorunu aynı model veya farklı modellerde yurt dışında böyle bir sorun birkaç aydır var cihazlarda.
Şu şekilde fareyi kullanırken sanki USB alıcısı sökülmüş gibi ışıkları yanıp sönmeye başlıyor (yani USB alıcısını bulmaya çalışıyor) sonrasında alıcıya tekrar bağlanıyor ve devam ediyor tamam bu durum normalde biraz can sıkıcı ama oyunda olunca iyice parçalama noktasına getiriyor. Yani siz fareyi kullanırken sanki alıcı sökülüyor ve 3 saniye sonra geri takılıyor bu ara zamanda da bağlantıyı yitiriyorsunuz.

Bu arızayı her şekilde denedim;
+PC değiştirerek.
+Tip C portunu değiştirerek.
+Tip C'den normal tip A'ya pasif dönüştürücü ile.
+Tip C'yi ayrı bir beslemesi olan tip C hub ile.
+Tip A'yı başka bir beslemesi olan tip a hub ile.
+Kendi içinden çıkan bir kerameti vardır deyip denediğim dönüştürücüsü ile...aklıma gelmediyse de birçok şekli denedim.
+SteelSeries GG üzerinden tekrar eşleştirmeyi denedim.
+SteelSeries bu fareye bir out of box modu koymuş veyahut factory reset, fareyi sıfırlıyorsunuz tüm ayarlarınızı siliyor sıfırlıyor ama sorun bir süre sonra devam ediyor önce sıfırlayıp sonra uygulama üzerinden tekrar eşleştirmeyi deneseniz bile bir süre sonra sorun ortaya çıkıyor.
+Yanında kullandığım tüm 2.4GHz cihazları kapatıp testleri yaptım fakat sonuç aynı...

Farenin garantisi yoksa ve kullanmaya devam etmek istiyorsan ya kablolu ya da BT olarak kullanıcaksın ki biraz yüksek seviyedeysen BT modu sana çok da cazip gelmeyecektir rekabetçi oyunlarda.
USB kopma sorunu yaşamaya başladığın an bunu sürekli tekrar etmeye devam ediyor sürekli yani bir yöntem buldum onu söyleyeceğim onu yapınca biraz kesiyor ama sonra olmaya başladığında sürekli yapıyor, ilk başta 30 dakikada bir yapıyorsa sonra bu 2 dakikada bir yapmaya kadar iniyor ya fareyi değiştiriyorsunuz o an ya da kablosunu takıyorsunuz ya da, duvara fırlatıp ortadan ikiye bölüyorsunuz. Şu an da bunun bir çözümü paylaşılmadı ama yurt dışında bulabildiğim kadarıyla herkese değişim yapıyorlar. Bende Türkiye bayiisine yazdım gönderin dediler fakat daha gönderemedim göndersemde bir şey olacağını sanmıyorum.
Şöyle bir çözüm var "kısmı" çözüm!
Eki Görüntüle 1779799
Aerox 3 wl yazan yanlışım yoksa Bluetooth bağlantısı onunla bir işimiz yok fakat, 2 numaralı Aerox Wireless yazan işaretlediğim aygıt 2.4GHz donanımı en uzun şekilde bu hatayı tekrar etmeden almanın yolu bunu sağ tık donanımı kaldır/sil dedikten sonra alıcıyı bilgisayardan çıkartıp tekrar takmak. Bu şekilde en uzun sorunsuz kullanımı sağlıyorsun ama sonra yapmaya başladığında süre kısalarak devam ediyor. Benim gözlemlerim bu kadar bir cevap bulursan beni de aydınlatırsan çok mutlu olurum.

Hocam sorun bende şu an kesildi. Neden ve nasıl kesildi bilmiyorum. Konuyu açtığım günden beri kesilmedi hiç bağlantı. Bazı yabancı forumları okudum. SteelSeries GG uygulamasından sonarı kapatmamız ve sürücüleri silmemiz lazımmış.

Hocam sorun bende şu an kesildi. Neden ve nasıl kesildi bilmiyorum. Konuyu açtığım günden beri kesilmedi hiç bağlantı. Bazı yabancı forumları okudum. SteelSeries GG uygulamasından sonarı kapatmamız ve sürücüleri silmemiz lazımmış.

Farenin garantisi duruyor ve kablolu kullanıyorum.

Sonar'a hiç ihtiyacım olmadığı için sonarı hiç kurmadım, kendiliğinden kurulduysa da bana bir yardımcı olabilir misin hangi sürücüleri silmem gerek?

Sonar'a hiç ihtiyacım olmadığı için sonarı hiç kurmadım, kendiliğinden kurulduysa da bana bir yardımcı olabilir misin hangi sürücüleri silmem gerek?

resim_2023-05-15_135535832.png

SteelSeries GG uygulamasına girip işaretlediğim seçenek kapalıysa sürücü silmeye gerek kalmıyor zaten. Bir buradan kontrol edin kapalı mı değil mi? Açık ise kapatın.

Eki Görüntüle 1779846

SteelSeries GG uygulamasına girip işaretlediğim seçenek kapalıysa sürücü silmeye gerek kalmıyor zaten. Bir buradan kontrol edin kapalı mı değil mi? Açık ise kapatın.
Önce ki bilgisayarımda bir kez kurup sinir olup silmiştim o zamandan beri kurayım mı abi dediğinde kurma diyorum ve Sonar bende kapalı durumda ama halen devam ediyor sorun.

Aerox 5 Wireless'te de böyle bir sorun varmış.
Şuan fare elimin altında eğer bir kez daha yaparsa Sonarı yükleyeceğim deniyeceğim yaparsa Sonarı silip deneyeceğim eğer yine yaparsa GG yazılımını silip uygulamasız kullanmayı deniyeceğim. Çünkü siz yazılımdan mütevellit bir sorun yaşıyorsunuz belki de bende öyleyimdir, daha da olmazsa zaten fareyi tekrar tasarlayamayacağım yani ne olursa olsun artık 😁

Acilen düzeltmeleri lazım bu sorunu. Kablolu kullanmak şart gibi duruyor şimdilik.
Garantiye göndericem bu son testlerimden sonra kendi mühendisleri bu kadar test etmemiştir cihazı...

Yeni konular

Geri
Yukarı