Elektronik Steelseries Arctics 7X+ XBOX Kablosuz Kulaklık 2.598TL

Dün ve bugün bende bayağı araştırdım, hatta bugün araştırmalara devam ederken sizin açtığınız bu konu Google'a düşmüş ama Arctis'i arctiCs olarak yazdığınız için gerilerde çıkıyor biraz :)

Ürün sanırım çok yeni, piyasada kullanıcılarla yeni yeni buluşuyor, hakkında Reddit de açılmış bir başlık haricinde hiçbir şey yok.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Benim araştırmalarım sonucunda çıkardığım sonuç şu şekilde;
Bu eski Arctis 7'nin yeni çıkan versiyonu olan 7+ versiyonunun Xbox için renklendirilmiş türü "anladığım kadarıyla" renk haricinde normal 7+dan hiçbir farkı yok gibi gözüküyor.

Arctis 7 - 2019 Edition üstüne eklenen özellikler, USB Type-C ile şarj olma, daha uzun şarj süresi gibi birkaç ekleme var.

Mesela SteelSeries Arctis 7p+ olan da PlayStation versiyonu olarak geçiyor ama, kullanıcı kitapçığına baktığımda bütün değerleri tamamen aynı, fiyatı 4755 TL Amazon'da.

SteelSeries Arctis 7X+ ise şu anda Trendyol'da 2598 TL.
Hem yeşilli falan daha güzel bence rengi :)

Aldık bakalım, 4-5K vermekten iyidir.
Eki Görüntüle 1711470
Ürünü teslim aldınız mı ? Ben teslim aldım ve denedim sesler inanılmaz boguk gelıyor. cok rahatsız etti benı. Sizde de öyle mi ?

Ürünü teslim aldınız mı? Ben teslim aldım ve denedim sesler inanılmaz boguk gelıyor. Cok rahatsız etti benı. Sizde de öyle mi?

Merhaba evet yeni teslim aldım ama sıfır şarj olduğu için henüz test edemedim şimdi şarja taktım. Hangi platform da denediniz?

Bu arada merak eden arkadaşlar için.
Kulaklık yeni çıkan Artics 7+ Plus'in Xbox müşteri kitlesi hedef alınarak kafa bandı yeşile boyanmış şekli. Kutuyu acana kadar eski sürüm olan 7x çıkacak diye düşündüm

7+, 7p+, 7X+
Hepsi eski Artics 7'nin güncellenmiş Plus hali kısaca. Usb C li ve şarjı daha fazla giden hali

Dosya Ekleri

• 73834A14-7823-4186-9A6D-50D94B7E98BE.jpeg
    73834A14-7823-4186-9A6D-50D94B7E98BE.jpeg
    281,7 KB · Görüntüleme: 175
  • 18E74B7B-78E1-4BE5-BE78-5F364211D431.jpeg
    18E74B7B-78E1-4BE5-BE78-5F364211D431.jpeg
    156,2 KB · Görüntüleme: 170
  • AB650912-CF72-4520-904B-84B8BA0892D3.jpeg
    AB650912-CF72-4520-904B-84B8BA0892D3.jpeg
    182,1 KB · Görüntüleme: 180
Son düzenleme:
Merhaba evet yeni teslim aldım ama sıfır şarj olduğu için henüz test edemedim şimdi şarja taktım. Hangi platform da denediniz?

Kulaklık yeni çıkan Artics 7+ Plus'in Xbox müşteri kitlesi hedef alınarak kafa bandı yeşile boyanmış şekli. Kutuyu acana kadar eski sürüm olan 7x çıkacak diye düşündüm

7+, 7p+, 7X+
Hepsi eski Artics 7'nin güncellenmiş Plus hali kısaca. Usb C li ve şarjı daha fazla giden hali
Ben PC de kullanmak için satın aldım aslında. Yani uygulaması çok karışık ve kullanışsız geldi. İnternetten bulduğum birkaç ayarı denemeye çalıştım fakat uygulamadaki Sonar denilen alanda çok az ayarı var kulaklığın. Daha önce Senheiser GSP300 den sonra ses çok boğuk ve garip geldi. Ayarlarla çok değişkenlik gösteriyor tabi. Belki siz o sorunu çözersiniz.

Bu arada windowsda bu ses alanında 2-3 adet arctics 7x çıkıyor. Onun sebebi nedir ?

7+, 7p+, 7X+
Bende sipariş verdim de hocam gelmedi daha. Deneme şansınız oldu mu, kullandınız mı? Cloud 2'den geçiş yapıyorum. Sonuç inşallah hüsran değildir.

Bende sipariş verdim de hocam gelmedi daha. Deneme şansınız oldu mu, kullandınız mı? Cloud 2'den geçiş yapıyorum. Sonuç inşallah hüsran değildir.

Birazdan deneyeceğim hocam özellikle denememi istediğiniz bir şey varsa onunla başlayabilirim.

@Maxspence3
Nasıl 2-3 tane çıktı SS atar mısınız?

Bende şu anda böyle çıkıyor müzik açtım şu anda,
Normalde müzik için almadım ama müzik performansı kötü değil gibi geldi?
SteelSeries GG isimli yazılımı indirdim ama orada herhangi bir ayar yapmadım.
Müzik için olan kulaklığım Sennheiser momentum M.2 aebt ile karşılaştırıyorum şu anda.
Pek adil bir karşılaştırma olmaz Artics 7X+ lehine ama fikir vermesi açısından bakacağım şimdi.
Zaten Sennheiser varken bu kulaklığı almamın nedeni de Sennheiser'in oyun performansının kötü olmasıydı.

1679779057006.png

Ben PC de kullanmak için satın aldım aslında. Yani uygulaması çok karışık ve kullanışsız geldi. İnternetten bulduğum birkaç ayarı denemeye çalıştım fakat uygulamadaki sonar denilen alanda çok az ayarı var kulaklığın. Daha önce Senheiser gsp300'den sonra ses çok boğuk ve garip geldi. Ayarlarla çok değişkenlik gösteriyor tabii. Belki siz o sorunu çözersiniz.

Bu arada windowsda bu ses alanında 2-3 adet Arctics 7X çıkıyor. Onun sebebi nedir?

Son düzenleme:
Birazdan deneyeceğim hocam özellikle denememi istediğiniz bir şey varsa onunla başlayabilirim.

@Maxspence3
Nasıl 2-3 tane çıktı SS atar mısınız?

Bende şu anda böyle çıkıyor müzik açtım şu anda,
Normalde müzik için almadım ama müzik performansı kötü değil gibi geldi?
SteelSeries GG isimli yazılımı indirdim ama orada herhangi bir ayar yapmadım.
Müzik için olan kulaklığım Sennheiser momentum M.2 aebt ile karşılaştırıyorum şu anda.
Pek adil bir karşılaştırma olmaz Artics 7X+ lehine ama fikir vermesi açısından bakacağım şimdi.
Zaten Sennheiser varken bu kulaklığı almamın nedeni de Sennheiser'in oyun performansının kötü olmasıydı.

Eki Görüntüle 1714956

Şu şekilde görünüyor hocam bende. Sonar profilleri burada mı çıkarıyor bilmiyorum.
1679833679960.png

Uygulaması gerçekten berbat ya. Siz ayarlarınızı da paylaşabilir misiniz? Ses sanki böyle arkadan geliyor gibi.Bir engine alanında ayarlar var. Ben şöyle birşey denedim bı tık daha ıyılestı gıbı.

1679833881109.png

Bir de sonarda boyle ayarlar var. Her başlık ıcın ayrı ayar cıkıyor. Atıyorum mediaya girince bass vb. Yani ben sennheiser kulaklıgım için 1 tane uyg kullanmıyorum ama müzik, oyun vb hepsinde daha iyi :D

1679833939563.png

Şu şekilde görünüyor hocam bende. Sonar profilleri burada mı çıkarıyor bilmiyorum.
Eki Görüntüle 1715575

Uygulaması gerçekten berbat ya. Siz ayarlarınızı da paylaşabilir misiniz? Ses sanki böyle arkadan geliyor gibi.Bir engine alanında ayarlar var. Ben şöyle birşey denedim bı tık daha ıyılestı gıbı.

Eki Görüntüle 1715580

Bir de sonarda boyle ayarlar var. Her başlık ıcın ayrı ayar cıkıyor. Atıyorum mediaya girince bass vb. Yani ben sennheiser kulaklıgım için 1 tane uyg kullanmıyorum ama müzik, oyun vb hepsinde daha iyi :D

Eki Görüntüle 1715585
Hocam açıkçası çok bir ayar yapmadım, Sonar'ı bende açtım ama ne işe yarıyor çözemedim açıkçası, seste de bir şey fark etmedi onu açınca.
Oyun ve medya performansı bende tatmin edici oldu, boğuk bir ses duymadım şikayet edecek kadar. Hatta müzik dinlerken bir an diğer kulaklık takılı sandım fiziki kontrol ettim.
Bu arada bende de çıkmış 4-5 tane ses aygıtı sonar açtıktan sonra.

1679853574057.png

1679853476978.png

1679853537054.png

Hocam açıkçası çok bir ayar yapmadım, Sonar'ı bende açtım ama ne işe yarıyor çözemedim açıkçası, seste de bir şey fark etmedi onu açınca.
Oyun ve medya performansı bende tatmin edici oldu, boğuk bir ses duymadım şikayet edecek kadar. Hatta müzik dinlerken bir an diğer kulaklık takılı sandım fiziki kontrol ettim.
Bu arada bende de çıkmış 4-5 tane ses aygıtı sonar açtıktan sonra.

Eki Görüntüle 1716030

Eki Görüntüle 1716025

Eki Görüntüle 1716028

Oyunda ki performansı ve müzik performansı nasıl acaba? Alınır mı sizce? Benim de dikkatimi çekti kulaklık. Gerçekten fark yok mu acaba 7+ ile aralarında.

Arkadaşlar ürün geldi fakat devamlı olarak kendi sesimi duyuyorum. Direct monitör açıkmış gibi ama kontrol ettiğimde öyle bir tuşta yok. SteelSeries GG programında ise Engine bölümünde kulaklığı görmüyor. Ne yapmam gerekiyor?

Yeni konular

Geri
Yukarı