Steelseries Arctis 3 alınır mı?

Adnnatcn

Hectopat
Steelseries Arctis 3 kulaklığını almak istiyorum fakat alıp almamak konusunda arada kaldım. Bu kulaklığı almalı mıyım? Bu kulaklık dışında önerebileceğiniz bir kulaklık var mı? Bütçe 300-350 TL arası.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şu anda kullanıyorum. Şahsen çok beğendim. Müziklerde çok temiz ses veriyor. Oyunlarda ise gerçek 7.1 deneyimi bekleme ama seni fazlasıyla tatmin ediyor. Sesin nerden geldiğini hemen anlayabiliyorsun.

Oyun performansı gayet iyi olan bir kulaklık modeli ancak müzik bakımından pek iyi sayılmaz. Cooler Master MH530 modeli oyun performansının dışında müzik performansı açısından da tatmin edici bir model. MasterPulse Bass FX modelinin geliştirilmiş hali. 7.1 almanız şart değilse öneririm.

7.1 şart değil derseniz Cloud Stinger modeline bakabilirsiniz hem paranız cebinizde kalır hem de ses kalitesi olarak bir tık öndedir. Ama malzeme kalitesi olarak Arctis'den bir tık geride kalıyor, kendi ihtiyaçlarınıza göre tercih yapın.

Öncelikle önerileriniz için teşekkür ederim. Arctis 3'ü görmeden önce Cloud Stinger almayı planlıyordum zaten ama 7.1 olması cazip geldi. 50 60 TL daha fazla verip 7.1 olmasını tercih edebileceğimi düşündüm. Bilgisayar başında çok vakit geçiren biriyim kulak içi kulaklık bir zaman sonra kulağımı ciddi şekilde ağrıtıyor bu yüzden kulak üstü bir kulaklık almayı düşündüm. CS ve Rainbow oynayan birisiyim buna bağlı olarak da elimden geldiğince yüksek kaliteli bir kulaklık almayı düşünüyorum. 300 TL de az miktarda bir para değil o yüzden pişman olmak istemiyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kullanım amacınız ne olacak? Eğer oyun ise alınabilir. Ancak müzik, film gibi kullanımlar için uygun olmadığını belirtelim.

Film ve müzik gibi alanlarda iyi olmamasının sebebi nedir peki? Oyunlar için iyi olması falan mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arctis serisi kulaklara yeterince basınç uygulamıyor. Hoparlörler kulaklara biraz uzak kalıyor diyebiliriz. Arctis 5 ve 7 kullanmıştım ancak müzik performanslarını beğenmediğimden sattım ikisini de. Şu an MH 530 kullanıyorum. 7.1 yok. Bu sebeple oyun için Arctis 3, film müzik için MH 530. İncelememi izleyebilirsiniz.

CM Masterpulse MH530 Oyuncu Kulaklığı İncelemesi

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı