SteelSeries Arctis 5 Boğuk Ses Problemi

KacaKTV

Decapat
Daha fazla  
SteelSeries Arctis 5 siparişi verdim. Ürün bugün akşam itibari ile elime ulaştı ve sizler için ufak bir inceleme yaptım.

Yıllardır kullanmış olduğum Logitech G430 ile artık sona gelmiş bulunmaktaydım. Yaptığım araştırmalar sonucu Arctis 5 alma kararı aldım ve sipariş verdim. Kulaklıktan beklentim sadece G430'da yaşamış olduğum az ses problemini aşmak ve biraz daha kaliteli bir ses alabilmekti ama yaşadığım sadece vakit kaybı ve hayal kırıklığı oldu.

Arctis 5'teki boğuk ses problemi hiçbir şekilde gitmiyor. 7.1 rezalet kötü. Dolby > DTS 7.1 bu kadar net.

Arctis 5 sipariş ettim, kullandım ve sonuç resmen facia. Şu an kullanmakta olduğum Logitech G430 çok daha eski bir kulaklık olmasına rağmen Arctis 5'i deler geçer bu kadar net.
Hem oyunlarda hem müzikte test ettim. Merak eden arkadaşlar için de söyleyeyim. Ben bir Youtuber ve yarı prof CS:GO oyuncusuyum. Oyunları iyi bir derecede oynamaktayım. CS:GO, PUBG, ETS2, Rocket League, BF, COD vs. yorumumu dikkate almanızı tavsiye ederim.

Artıları ve Eksileri;

G430
  • +Çok daha rahat
  • +Ses Kalitesi inanılmaz derecede Arctis 5'e göre iyi (7.1 Dolby, Müzik ve Oyun olarak)
  • +Mikrofonu daha kaliteli
  • -Sesi Arctis 5'e göre daha az (LGS_8.72.107_x64_Logitech yazılımı ile daha fazla ses alabilirsiniz G430 ile)
  • -Eski Model

Arctis 5
  • +Işıklandırması ve ambiansı güzel
  • +Yazılımında seçeneği fazla
  • +Game ve Chat ayarı mevcut
  • -Mikrofonun elastik yapıda olması kötü bana göre
  • -Ses inanılmaz derecede kötü G430'a göre
  • -Kafa bandı kötü (G430'da yukarı aşağı ayar mevcut)
  • -Kulaklık çok dar ve inanılmaz baskı yapıyor ama alışınca sıkıntı olmayabilir.
Burada oyun ve müzik kıyaslaması yapmaya bile gerek yok. Arctis 5 inanılmaz kötü. Sırf müzik için bile alınmaz. Aldım pişman oldum. Logitech'e birçok laf ettim videolarımda ve canlı yayınlarıma ama pişmanım. Kesinlikle Logitech alacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende arctis 3 var şu dediğiniz kulaklıları bi deneme fırsatım olsa deneyip bakacağım. Harbiden boşuna para verdim de haberim mi yok sırf bunun için :D forumda steelseries iyi diyen birini görmedim :D

Bende arctis 3 var şu dediğiniz kulaklıları bi deneme fırsatım olsa deneyip bakacağım. Harbiden boşuna para verdim de haberim mi yok sırf bunun için :D forumda steelseries iyi diyen birini görmedim :D
Zaten sıkıntı da orda. İnsanlar iyi bir kulaklık sahibi olmadan Arctis serisine geçince mükemmel diyor ama Logitech kullanan birisi olarak Dolby 7.1 kapalı ve açıkken inanılmaz bir ses farkı oluyor. Arctis 5 te 7.1 resmen 0 ve ses stereo

Artcis 5 kullandım , forumda da övgü dolu mesajlarım var. Şu an rampage sn r10 kullanıyorum. Arada 5 kat fiyat farkı var lakin aman aman bir fark varmı derseniz inanın yok. 7.1 açınca boğuk uğultulu ses geliyor. Mikrofon dış sesleri almama konusunda çok başarılı fakat ağzınıza yanaştırınca net ses geliyor. Şu anki fiyat değer mi derseniz bence deymez.

Bakacağız dediklerinizi deneyip konu açıp etikletleyeceğim hepinizi:D

Başka bir konuda başka bir modele geçeceğim dediniz. Onun da incelemesini yaparsınız umarım. Merak ediyorum o modeli açıkçası.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Dolby > DTS dedikten sonra konuyu okumadım.
Arctis 5 kullandım. Logitech G430 kullandım. Bu yüzden bunu yazma gereği duydum ama şunu da söyleyeyim. Logitech DTS desteğide sunuyor Dolby sunuyordu eskiden denedim arada fark yok gibi geldi. Demekki Logitech kulaklığı ile alakalı bir durum diye düşünüyorum. Arctis 5 7.1 açık ve kapalı farkı yok kadar az bir şey anlaşılmıyor yani açık mı kapalımı diye.
Artcis 5 kullandım , forumda da övgü dolu mesajlarım var. Şu an rampage sn r10 kullanıyorum. Arada 5 kat fiyat farkı var lakin aman aman bir fark varmı derseniz inanın yok. 7.1 açınca boğuk uğultulu ses geliyor. Mikrofon dış sesleri almama konusunda çok başarılı fakat ağzınıza yanaştırınca net ses geliyor. Şu anki fiyat değer mi derseniz bence deymez.
Kesinlikle katılıyorum. Ben G430 dan geçtiğim için 7.1 o kadar temiz ve net ki o kadar fark ediyor ki anlatamam. Arctis 5 e geçince resmen boğuldu sesler.
Arkadaşlar Logitech G633 almış bulunmaktayım. Size şu kadar söyleyeyim Arctis 5 yanına bile yaklaşamaz. 7.1 özelliği o kadar iyi ki anlatamam. G430 dan geçtim, Dolby kullanıyordum DTS daha iyiymiş bunu görmüş oldum.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı