SteelSeries Arctis 7 alınır mı?

Murat_Bozkurt

Hectopat
Daha fazla  
Dediğim gibi sizce SteelSeries Arctis 7 alınır mı? Bazıları cırt kulaklık falan diyor sponsorlardan dolayı kullanıyorlar diyorlar bana gayet şık göründü sizin fikirleriniz nelerdir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyuncu kulaklıklarında arızalı ürün oranı diğer kulaklıklara göre daha fazla. Alırken satın aldığınız mağaza önem arz ediyor satış sonrası hizmette. Steelseries Siberia serisi zamanında daha iyi işler yapıyordu. Arctis serisi ilk çıktığı zaman günü kurtarıyordu ama artık firmalar 50 MM ve daha yüksek sürücüler ile daha geniş frekans aralıklı modellere terfi ettiler birçok kulaklıklarında. USB arabirimli modellerinde de sanal surround kaliteleri daha iyi, hoparlör ve mikrofon için daha iyi ince ayarlar sunuyorlar. Logitech de Pro X serisi ile 50 MM sürücülere geçerek yetişti bu gelişime.
Özetle Steelseries alternatifi bol. Aynı fiyat bandında daha iyi ürünler var.
İtopya'da 1700 TL bandında Razer Blackshark V2 Pro var mesela. Sınırlı stok. Dün sipariş geçtim. Birsürü yabancı ve yerli incelemeye baktım video ve makale olarak. 1700 TL civarı bütçeniz varsa kaçırmayın derim. Blackshark V2 Pro'nun rakibi Logitech Pro X Wireless modelidir. Pro X Wireless daha pahalı iken oyunlarda ses kasmada Blackshark V2 çok daha başarılı bulunuyor incelemelerde.

Son düzenleme:
Oyuncu kulaklıklarında arızalı ürün oranı diğer kulaklıklara göre daha fazla. Alırken satın aldığınız mağaza önem arz ediyor satış sonrası hizmette. SteelSeries Siberia serisi zamanında daha iyi işler yapıyordu. Arctis serisi ilk çıktığı zaman günü kurtarıyordu ama artık firmalar 50 mm ve daha yüksek sürücüler ile daha geniş frekans aralıklı modellere terfi ettiler birçok kulaklıklarında. USB arabirimli modellerinde de sanal Surround kaliteleri daha iyi, hoparlör ve mikrofon için daha iyi ince ayarlar sunuyorlar. Logitech de Pro X serisi ile 50 mm sürücülere geçerek yetişti bu gelişime.
Özetle SteelSeries alternatifi bol. Aynı fiyat bandında daha iyi ürünler var.
İtopya'da 1700 TL bandında Razer BlackShark V2 Pro var mesela. Sınırlı stok. Dün sipariş geçtim. Bir sürü yabancı ve yerli incelemeye baktım video ve makale olarak. 1700 TL civarı bütçeniz varsa kaçırmayın derim. Blackshark V2 Pro'nun rakibi Logitech Pro X Wireless modelidir. Pro X Wireless daha pahalı iken oyunlarda ses kasmada Blackshark V2 çok daha başarılı bulunuyor incelemelerde.

Kesinlikle blackshark V2 Pro muazzam bir kulaklık bende mesut çevik videosunda görmüştüm adam hayatimda kullandiğim en iyi kulaklık gibisinden bir cümle kurdu sonuçta eline yüzlerce ürün geliyor ve bunu hepsinde söylediğini de duymamiştim.

Kesinlikle blackshark V2 Pro muazzam bir kulaklık bende mesut çevik videosunda görmüştüm adam hayatimda kullandiğim en iyi kulaklık gibisinden bir cümle kurdu sonuçta eline yüzlerce ürün geliyor ve bunu hepsinde söylediğini de duymamiştim.
Hocam peki V2 modeli nasıl ve V2X olan ? Görsellik olarak harika duruyor sanırım pedlerde büyük eğer aynı ise pedin içinin kaç santimetre olduğunu söylerseniz çok sevinirim https://www.technopat.net/sosyal/eklenti/screenshot_2-png.1012785/ bu fotoğraftaki gibi.

Hocam peki V2 modeli nasıl ve V2X olan ? Görsellik olarak harika duruyor sanırım pedlerde büyük eğer aynı ise pedin içinin kaç santimetre olduğunu söylerseniz çok sevinirim https://www.technopat.net/sosyal/eklenti/screenshot_2-png.1012785/ bu fotoğraftaki gibi.
Baktığım incelemelerde V2 ile V2 Pro aynı deniyor sadece V2 Pro'nun mikrofonu daha iyiymiş. Yazılımı filan aynıymış. V2 X ise 3.5 MM jacklı modeli olup kulakluğu bu ikisine çok yakınmış ses kalitesi bakımından ve mikrofonu V2'den daha iyiymiş. Sanırım USB'li modelin ses kartından dolayı mikrofonundan kötü sonuç alınıyor.
3.5 jacklı modelde iyi bir ses kartı lazım tabi ki.

Baktığım incelemelerde V2 ile V2 Pro aynı deniyor sadece V2 Pro'nun mikrofonu daha iyiymiş. Yazılımı filan aynıymış. V2 X ise 3.5 MM jacklı modeli olup kulakluğu bu ikisine çok yakınmış ses kalitesi bakımından ve mikrofonu V2'den daha iyiymiş. Sanırım USB'li modelin ses kartından dolayı mikrofonundan kötü sonuç alınıyor.
3.5 jacklı modelde iyi bir ses kartı lazım tabi ki.
Ses kartlı evet lazım ama bütçem de 500 civarı maksimum, pedleri büyük olan kulaklık arıyorum USB ses kartlı ama sanırım çok zor ikinci ele yönelmem gerekecek.

Ses kartlı evet lazım ama bütçem de 500 civarı maksimum, pedleri büyük olan kulaklık arıyorum USB ses kartlı ama sanırım çok zor ikinci ele yönelmem gerekecek.
Hepsinin ses kalitesi farklı. Temelde sürücüleri aynı ancak bas ve ses ve detay ayrımı farklı. V2 ses kartlı bir kulaklık, V2X'e göre bas ve tiz iletimi daha başarılı, sünger pedlere sahip, kablosu daha esnek ve mikrofonu çıkarılabiliyor. Tercih meselesi bence hiçbiri üzmez ama V2 hem kullanım hem de kolaylık açısından daha iyidir.
Ayrı konu açarsınız V2X kullananların yorumlarını alırsınız mesela konu dağılmasın.

@vinumestdivinum Neden sebebini açıklar mısınız?
En büyük nedeni engine programı. Çok ama çok kötü. Hatta şöyle ki çoğu kullanıcı engine den 7.1 i kapatıp o şekilde kullanıyor. İnternette ufak bir araştırma ile bulabilirsin. Bir de kulaklığın sol tarafındaki ses kısıp açma butonu çok dayanıksız ve bozulması büyük olasılık. Benim bozuldu. Ve benim gibi bir sürü insan onu da internetten ingilizce bir kaç arama ile bulabilirsin. Ayrıca kulaklık sana sağ sol dengesi yapmana hiç bir şekilde izin vermiyor. Diyelim ki sağ kulağın hafif soldan daha az duyuyor yada zamanla -bende olduğu gibi- denge ayarı bozuldu. Geçmiş olsun muhattap bulmak çok zor-garanti bittiyse-. Hatta şöyle ki 2 tane teknik destek firmasına yazdım ve birisi geri dönüş yaptı ve onarım yok sadece değiştirebiliriz 1499+kdv diye fiyat verdi.
Ayrıca müzik dinlemek için alınabilecek bir kulaklık değil. Ben oyun oynarım ama müziksizde yapamam müziğimi dinlerim diyorsan bu kulaklık doğru bir seçim olmaz. Müzik performansı gerçekten kötü.

Fakat pazarlandığı gibi mikrofonu inanılmaz güzel.

Yeni konular

Geri
Yukarı