SteelSeries Arctis 7 Ses Ayarları

kerioooo

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bu konuyla ilgili daha önce de konu açmıştım, kulaklığımı garantiye yolladım, kulaklıkta sorun olduğu için bana yenisini gönderdiler. Benim açımdan çok iyi oldu, yine de sıkıntılarım var :) Bu kulaklıktan kullanıp, CS:GO, PUBG gibi oyunlarda, ben gayet iyi ses kasıyorum diyen arkadaşlar var ise onlardan bir ricada bulunacağım. Bana ses ayarlarının fotoğraflarını veya ayarlarının nasıl olduğunu söyleyebilirler mi? Kulaklık da sıfır sorun olmaması gerek ama ben yine de iyi ses kasamıyorum. Sesler eski kulaklığa göre biraz daha iyileşti ama sesin nereden geldiğini net anlayamıyorum, ses dağınık geliyor yardımcı ola bilecek varsa sevinirim.
@Asım Demir sizde aynı kulaklığı kullanıyorsunuz, profiliniz de gördüm ve memnunsunuz. Zahmet olmazsa bana, Steel Series Engine ayarlarınızı söyleye bilir misiniz?

Son düzenleme:
Selam dostum. Biraz geç bir cevap olsa da yardımcı olmak isterim.
Sanırım önceki konuyu da görmüş ve cevap yazamamıştım üye olmadığım için :)

Öncelikle belirtmeliyim ki Arctis 7 2019 kullanıcısıyım ve çok çok iyi bir kulaklık. İlk başta seslerin geliş yönünü tam olarak ben de anlayamıyordum. Bu sorunun sebebinin 7.1 sanal surround sistemi olduğu düşüncesindeydim ve bilgilerime dayanarak öyle olduğunu da anlamış oldum.

Burada sanal bir 7.1 sistemden bahsedildiği için bazı oyunlarda bir takım sıkıntılar çıkabiliyor. Özellikle Pubg. Ayak seslerini ve çatışma seslerini noktasal olarak alabilmek çok önemli. Hal böyle olunca sanal 7.1 işleri bazen çok zorlaştırıyor. Soldan gelmesi gereken sesi farklı bir noktadan geliyormuş gibi algılayabiliyoruz. Çünkü her iki kulaklığı aynı anda kullanıp sesi sanallaştıran bir yapı söz konusu.

Her ne kadar Engine 3 yazılımından 7.1 i kapatmış olsan da sorunun devam ettiğini sende biliyorsun. Bunun nedeni şu.

Windows ses ayarlarında (ekte görseli mevcut) 1 kanaldan "yani mono bir yapıdan" 7.1 sanal surround üretiliyor. İlk olarak burada yer alan ayarı 2 kanal yani stereo olarak değiştirmelisin. Yanılmıyorsam tam olarak şu olabilir 2 kanal stereo dvd kalitesi 48000HZ. Kulaklığın ses düzeyinin arttığına ve tüm bu karışıklığın sonlandığına şahit olacaksın :)

Film, dizi, müzik ve bir çok oyunda etkileyici bir 7.1 performansı sunsa da, özellikle Pubg ve CS de 7.1 yapısını Engine 3 üzerinden kapatmanı tavsiye ederim.

Dosya Ekleri

• ses.png
    ses.png
    10,6 KB · Görüntüleme: 5.422
  • engine3.JPG
    engine3.JPG
    71,9 KB · Görüntüleme: 5.444

Öncelikle belirtmeliyim ki Arctis 7 2019 kullanıcısıyım ve çok çok iyi bir kulaklık. İlk başta seslerin geliş yönünü tam olarak ben de anlayamıyordum. Bu sorunun sebebinin 7.1 sanal surround sistemi olduğu düşüncesindeydim ve bilgilerime dayanarak öyle olduğunu da anlamış oldum.

Burada sanal bir 7.1 sistemden bahsedildiği için bazı oyunlarda bir takım sıkıntılar çıkabiliyor. Özellikle Pubg. Ayak seslerini ve çatışma seslerini noktasal olarak alabilmek çok önemli. Hal böyle olunca sanal 7.1 işleri bazen çok zorlaştırıyor. Soldan gelmesi gereken sesi farklı bir noktadan geliyormuş gibi algılayabiliyoruz. Çünkü her iki kulaklığı aynı anda kullanıp sesi sanallaştıran bir yapı söz konusu.

Her ne kadar Engine 3 yazılımından 7.1 i kapatmış olsan da sorunun devam ettiğini sende biliyorsun. Bunun nedeni şu.

Windows ses ayarlarında (ekte görseli mevcut) 1 kanaldan "yani mono bir yapıdan" 7.1 sanal surround üretiliyor. İlk olarak burada yer alan ayarı 2 kanal yani stereo olarak değiştirmelisin. Yanılmıyorsam tam olarak şu olabilir 2 kanal stereo dvd kalitesi 48000HZ. Kulaklığın ses düzeyinin arttığına ve tüm bu karışıklığın sonlandığına şahit olacaksın :)

Film, dizi, müzik ve bir çok oyunda etkileyici bir 7.1 performansı sunsa da, özellikle Pubg ve CS de 7.1 yapısını Engine 3 üzerinden kapatmanı tavsiye ederim.
Sana hangi Dua'yı okuyayım, söyle bana, çok çok ama çok teşekkür ederim. Daha denemedim ama ayarları yaptım, şu ayarları bulabilmek için o kadar çok uğraştım ki gerçekten anlatamam. Kulaklık dediğin gibi çok güzel, ama ses kalitesi yüzünden beraber oynadığım bir çok arkadaşım bile dalga geçiyordu benle, duyamıyorum diye :D sırf bu cevabı verebilmek için üye olmuşsun gerçekten çok teşekkür ederim. Ek olarak bir şey daha soracağım

Attığın resim de tam belli olmuyor, altta live preview diye bir şey var o sende açık mı? kapalı mı?
ve senin gönderdiğin resim de default bölümün de oyunların simgeleri var bende o yok onun bir avantajı var mı var ise nasıl yapa bilirim?

Selam. Aynı kulaklığı kullanan bir kaç arkadaşımda işe yaramıştı. Hepimizin sorununu bu yol ile çözmüştüm. Umarım sende de işe yarar ve keyifle kullanırsın :)

Live preview ın olayı şu: açık konumdayken yaptığın değişiklikler anlık olarak kulaklığa işleniyor. Açık kalabilir.

Default kısmı ise kulaklığa kayıt edebildiğin konfigürasyonlar. Ben default ayarlarını oyunlara göre yaptım. Bu seçenekte 7.1 kapalı ayarlar yer alıyor. Movie ye tıkladığımda ise 7.1 açık ve ekolayzır ise filme göre ayarlanmış durumda.

Engine yazılımının sol alt köşesinde "NEW" yazan yere tıkla. Buradan kendine bir liste oluşturabilirsin benim gibi. Oyun modu, film modu, müzik modu gibi farklı ayarları farklı başlıklar altında toplayıp kolaylıkla programı açmadan birbiri arasında geçiş yapabilirsin. Örneğin oyun isimli bir konfigürasyon oluşturup kaydettin. Bu ayarın içerisine hangi oyunları kapsamasını istiyorsan o oyunların kısa yolunu ekleyebiliyorsun. Eklemediğin oyunlar ise o an kulaklıkta hangi ayar seçiliyse o ayar üzerinden işlem görecek. Yani oyunları da kendi arasında ayırabilirsin FPS, yarış vs gibi.

Araç çubuğunun sağında çalışan programlardan engine logosunun üzerine sağ tıklayarak dilediğin modlar arasında geçiş yapabilirsin :)

hocam yardımınıza ihtiyacım var.steelseries arctis pro wireless satın aldım ancak ayarlarını yapamadım.bu konudaki gibi fps oyunlarında sesin nerden geldigini anlamiyorum. ayrıca altta linkini verdiğim konumda can sungurun kulaklıgı incelerken bi ayarın kapatılmasından bahsediyor.engine programında bulamadım. lutfen yardımcı olurmusun? saygılar

konum bu.

Bu ayarlar call of duty warzone için de geçerli olabilirmi?
Bu ayarı harfiyen yaptim fakat ayak sesini hiç duyamıyorum. Onun haricinde her ses mükemmel.

Son düzenleme:
Bu ayarlar Call of Duty Warzone için de geçerli olabilir mi?
Bu ayarı harfiyen yaptim fakat ayak sesini hiç duyamıyorum. Onun haricinde her ses mükemmel.

O oyunda bende ses kasamıyorum, ama sadece ben değil benle birlikte farklı kulaklıklarla oynayan arkadaşlarım da ses kasamıyor, etrafta çok ses olduğu için zor oluyor.

O oyunda bende ses kasamıyorum, ama sadece ben değil benle birlikte farklı kulaklıklarla oynayan arkadaşlarım da ses kasamıyor, etrafta çok ses olduğu için zor oluyor.
Arkadaşın dediği gibi kullanmak daha iyi sonuç veriyor gerçekten. 7.1 gerçekten iyi değil yada ben iyi bir ayar yapamadım call of duty warzone için.

Öncelikle belirtmeliyim ki Arctis 7 2019 kullanıcısıyım ve çok çok iyi bir kulaklık. İlk başta seslerin geliş yönünü tam olarak ben de anlayamıyordum. Bu sorunun sebebinin 7.1 sanal Surround sistemi olduğu düşüncesindeydim ve bilgilerime dayanarak öyle olduğunu da anlamış oldum.

Burada sanal bir 7.1 sistemden bahsedildiği için bazı oyunlarda bir takım sıkıntılar çıkabiliyor. Özellikle PUBG. Ayak seslerini ve çatışma seslerini noktasal olarak alabilmek çok önemli. Hal böyle olunca sanal 7.1 işleri bazen çok zorlaştırıyor. Soldan gelmesi gereken sesi farklı bir noktadan geliyormuş gibi algılayabiliyoruz. Çünkü her iki kulaklığı aynı anda kullanıp sesi sanallaştıran bir yapı söz konusu.

Her ne kadar Engine 3 yazılımından 7.1'i kapatmış olsan da sorunun devam ettiğini sende biliyorsun. Bunun nedeni şu.

Windows ses ayarlarında (ekte görseli mevcut) 1 kanaldan "yani mono bir yapıdan" 7.1 sanal Surround üretiliyor. İlk olarak burada yer alan ayarı 2 kanal yani stereo olarak değiştirmelisin. Yanılmıyorsam tam olarak şu olabilir 2 kanal stereo DVD kalitesi 48000HZ. Kulaklığın ses düzeyinin arttığına ve tüm bu karışıklığın sonlandığına şahit olacaksın :)

Film, dizi, müzik ve birçok oyunda etkileyici bir 7.1 performansı sunsa da, özellikle PUBG ve CS'de 7.1 yapısını Engine 3 üzerinden kapatmanı tavsiye ederim.

Acaba kullandığın film, oyun ve müzik ayarlarını da görsel olarak paylaşabilir misin?

Yeni konular

Geri
Yukarı