SteelSeries Arctis Pro Wireless kötü ses veriyor

Biraz konu dışı ama neden Corsair'dan vazgeçtiniz?
İkisini karşılaştırırsanız hangisi daha iyi?

Merhaba, Corsair'den vazgeçmemin nedeni kulaklık normal masada dururken elime almayı denedim ve sadece kulak pedi geldi elime kulaklık masada kaldı, kulaklığı gayet iyi kullandığımı düşünmekteyim hiç düşürmedim ve elimde kalması biraz üzdü beni kulak pedine baktığımda arkasında bulunan üç dişten ikisi kırılmıştı ve tek dişle monte ettiğim zaman böyle sallanıyor gibi oluyordu sağlam hissiyatı vermiyordu içime kurt düşürdü artık bir kere, hangisi daha iyi kısmına gelirsek ben sana nedenlerini sıralayabilirim daha objektif ve açıklayıcı olması için;

Corsair;
+mikrofonu aşırı derecede iyi stüdyo kalitesinde diyebilirim (Ali Güngör ve Recep Baltaş'ın 5 Aralık tarihinde yaptıkları evden canlı yayında da Ali Güngör Corsair virtuoso kullanıyordu zaten kişisel olarak da evde o kulaklığı kullandığından bir videoda bahsetmişti, sesi gerçekten güzel geliyordu)
+Ses kalitesi olarak tak çalıştır gibiydi benim için özel ayar yapmak gerekmiyordu bir ayarı global olarak kullanabiliyordum.
+Kulaklık hafif.

-Mikrofonu bir yerden sonra gıcırdamaya başladı sağa sola çevirirken gacır gucur ediyordu çok önemli bir detay değil belki fakat sesli bir konuşmada mikrofonu sağa sola oynatmam gerektiğinde karşımdakiler sesten irkiliyordu rahatsız ediyordu.
-Kulak pedlerinin ince olduğunu Arctis'e geçince anladım Corsair'in kulak pedleri ince olduğu için kulağım pedleri geçip kulaklığın malzemesine değip baskı yapıyordu fakat çok etki etmiyordu.

SteelSeries Arctis Pro Wireless;
+Kulaklığı çıkardığımda o kafadaki kulaklık izi çok olmuyor çünkü Arctis kafa bandı kullanıyor bu da gerçekten rahat hissettiriyor.
+Ses seviyesini çok yükseklere çıkabiliyor.
+Çift batarya olayı gerçekten bundan sonra kulaklık değiştirirsem arayacağım 1.özellik olacak Arctis'de çok rahat bu olay kulaklık hayatımdan artık kablo tam anlamıyla çıktı.
+Yanında gelen küçük siyah kutu gerçekten çok güzel her şeyi kontrol edebiliyoruz oradan ve çok şık duruyor (Discord'da birisi konuşunca kimin konuştuğunu görmeyi ayarlayabiliyoruz odalara kim girip çıktı bunları da görebiliyoruz istersek)
+Blueetoth olayı da çok güzel kulaklık üzerinden tek tuşla çağrıları yanıtlayabiliyoruz reddedebiliyoruz.

-İlk deneyimimde hiç memnun kalmadım iade etmeyi düşündüm fakat hemen pes etmek istemedim biraz şans vermek istedim çünkü benim için önemi olan sitelerde en iyi Gaming kulaklık olarak gösteriliyor bkz;The 7 Best Gaming Headsets - Winter 2020
-Mikrofonu kötü, genelde "wireless kulaklık zaten çok ta birşey beklememek lazım" diyenlerde oluyor fakat onları Corsair Virtuoso SE RGB kulaklığının mikrofonunun test videolarına davet ediyorum, kablolu kulaklık mikrofonlarına bile taş çıkartır.
-SteelSeries Engine uygulaması üzerinde mikrofon ayarı yok sadece sidetone ayarlayabiliyoruz, Discord sertifikalı olduğu için discord üzerinden de gürültü azaltmayı felan ellememize izin vermiyor uygulama kendisi otomatik açmış ve tıklanmıyor. bkz;dc
-Ek olarak Microsoft Store üzerinden Boom 3D uygulamasını satın alarak sesi iyileştirebildim bence bu fiyata bi kulaklık ek uygulamaya ihtiyaç duymamalı fakat gerçekten çok ince ayarlar yapılmaya da elverişli aynı zamanda. (Bu sorun sadece bende oldu sanırım benim ses anlayışım biraz farklı olabilir, bu kulaklığı kullanan arkadaşlar gördüğüm kadarıyla gayet memnunlar, yani bu madde çok kişisel bir madde)

Dosya Ekleri

• Screenshot_35.jpg
    Screenshot_35.jpg
    30,1 KB · Görüntüleme: 68
  • Screenshot_36.jpg
    Screenshot_36.jpg
    45,1 KB · Görüntüleme: 97
Merhaba, Corsair'den vazgeçmemin nedeni kulaklık normal masada dururken elime almayı denedim ve sadece kulak pedi geldi elime kulaklık masada kaldı, kulaklığı gayet iyi kullandığımı düşünmekteyim hiç düşürmedim ve elimde kalması biraz üzdü beni kulak pedine baktığımda arkasında bulunan üç dişten ikisi kırılmıştı ve tek dişle monte ettiğim zaman böyle sallanıyor gibi oluyordu sağlam hissiyatı vermiyordu içime kurt düşürdü artık bir kere, hangisi daha iyi kısmına gelirsek ben sana nedenlerini sıralayabilirim daha objektif ve açıklayıcı olması için;

Corsair;
+mikrofonu aşırı derecede iyi stüdyo kalitesinde diyebilirim (Ali Güngör ve Recep Baltaş'ın 5 Aralık tarihinde yaptıkları evden canlı yayında da Ali Güngör Corsair virtuoso kullanıyordu zaten kişisel olarak da evde o kulaklığı kullandığından bir videoda bahsetmişti, sesi gerçekten güzel geliyordu)
+Ses kalitesi olarak tak çalıştır gibiydi benim için özel ayar yapmak gerekmiyordu bir ayarı global olarak kullanabiliyordum.
+Kulaklık hafif.

-Mikrofonu bir yerden sonra gıcırdamaya başladı sağa sola çevirirken gacır gucur ediyordu çok önemli bir detay değil belki fakat sesli bir konuşmada mikrofonu sağa sola oynatmam gerektiğinde karşımdakiler sesten irkiliyordu rahatsız ediyordu.
-Kulak pedlerinin ince olduğunu Arctis'e geçince anladım Corsair'in kulak pedleri ince olduğu için kulağım pedleri geçip kulaklığın malzemesine değip baskı yapıyordu fakat çok etki etmiyordu.

SteelSeries Arctis Pro Wireless;
+Kulaklığı çıkardığımda o kafadaki kulaklık izi çok olmuyor çünkü Arctis kafa bandı kullanıyor bu da gerçekten rahat hissettiriyor.
+Ses seviyesini çok yükseklere çıkabiliyor.
+Çift batarya olayı gerçekten bundan sonra kulaklık değiştirirsem arayacağım 1.özellik olacak Arctis'de çok rahat bu olay kulaklık hayatımdan artık kablo tam anlamıyla çıktı.
+Yanında gelen küçük siyah kutu gerçekten çok güzel her şeyi kontrol edebiliyoruz oradan ve çok şık duruyor (Discord'da birisi konuşunca kimin konuştuğunu görmeyi ayarlayabiliyoruz odalara kim girip çıktı bunları da görebiliyoruz istersek)
+Blueetoth olayı da çok güzel kulaklık üzerinden tek tuşla çağrıları yanıtlayabiliyoruz reddedebiliyoruz.

-Ilk deneyimimde hiç memnun kalmadım iade etmeyi düşündüm fakat hemen pes etmek istemedim biraz şans vermek istedim çünkü benim için önemi olan sitelerde en iyi Gaming kulaklık olarak gösteriliyor bkz;The 7 Best Gaming Headsets - Winter 2020
-Mikrofonu kötü, genelde "Wireless kulaklık zaten çok ta bir şey beklememek lazım" diyenlerde oluyor fakat onları Corsair virtuoso SE RGB kulaklığının mikrofonunun test videolarına davet ediyorum, kablolu kulaklık mikrofonlarına bile taş çıkartır.
-SteelSeries Engine uygulaması üzerinde mikrofon ayarı yok sadece sidetone ayarlayabiliyoruz, Discord sertifikalı olduğu için Discord üzerinden de gürültü azaltmayı falan ellememize izin vermiyor uygulama kendisi otomatik açmış ve tıklanmıyor. Bkz;dc
-Ek olarak Microsoft Store üzerinden boom 3D uygulamasını satın alarak sesi iyileştirebildim bence bu fiyata bir kulaklık ek uygulamaya ihtiyaç duymamalı fakat gerçekten çok ince ayarlar yapılmaya da elverişli aynı zamanda. (Bu sorun sadece bende oldu sanırım benim ses anlayışım biraz farklı olabilir, bu kulaklığı kullanan arkadaşlar gördüğüm kadarıyla gayet memnunlar, yani bu madde çok kişisel bir madde)

Çok teşekkürler. Ben virtuoso almayı düşünüyordum. Aydınlattığınız için minnettarım.

Ben Arctis 7 2019 Edition kullanıyorum. Hiç ayar yapmadan sesten çok memnunum. Ses seviyesi bazı insanlara düşük geliyor ama bende yüksek ses hiç sevmem %50'den yukarı kullanmıyorum. Kulaklıkla ilgili bir problem olabilir mi? Yeni aldınız herhalde? Düzeltmeye çalışmak yerine iade edip memnun kaldığınıza geri dönmeniz daha iyi olur.

Merhaba, iade edebilirdim evet fakat sorunun biraz daha üstüne gitmeyi denedim yani şu anda yavaş yavaş alışıyor gibiyim zamanla oturacağını düşünüyorum ya da doğru EQ ayarlarını bulduğumda, ses seviyesi Corsair'den daha fazla benim istediğim yüksek sesli olması ve yanında getirdiği özellikleri de dediğim gibi Corsair'den daha zengin, sadece alışma süresi olduğunu düşünüyorum çünkü EQ ayarları yapıp denedikçe istediğim ayarlara yaklaştığımı fark ettim. Eskisine de dönemem bir üst yazımda da belirttiğim gibi kulaklığın pedinin dişleri kırıldı garantiye göndermeyi düşünmekteyim ama kullanıcı hatası derler mi emin değilim.

Çift batarya olayı çok iyi olsa da çoğu kulaklıkta göremeyeceğiniz bir şey aslında çoğu kulaklık bataryası içinde oluyor. Yani ilerideki tercih muhtemelen gene Steelseries olur dicem de elinizdeki zaten uzun vade de götürebilecek bir kulaklık.
Corsair'in kulaklığı çok sağlam gözüküyordu ilginç bir durummuş geçmiş olsun tekrardan.
Corsair müşteri memnuniyeti açısından iyi firmadır şansınızı deneyin.

Çok teşekkürler. Ben virtuoso almayı düşünüyordum. Aydınlattığınız için minnettarım.

Ne demek rica ederim, yardımcı olabildiğim için çok sevindim.

Şunu da belirtmek isterim; eğer Corsair'de kırılma sıkıntısını yaşamasaydım değiştirmeyi kesinlikle düşünmezdim.

Kulaklığı 1 hafta önce aldım fakat ben de sizin gibi ses sorunu yaşıyorum ve gün içerisinde her ne kadar ayar değiştirsem de bir şekilde tatmin edici olmuyor , dengesiz oluyor...
Herhangi bir çözüm bulabiydiyseniz yardımcı olur musunuz @monster14

Kulaklığı 1 hafta önce aldım fakat ben de sizin gibi ses sorunu yaşıyorum ve gün içerisinde her ne kadar ayar değiştirsem de bir şekilde tatmin edici olmuyor, dengesiz oluyor...
Herhangi bir çözüm bulabiydiyseniz yardımcı olur musunuz @monster14

Selam, aslında yukarıda bahsettiğim bir maddedeki çözümle hâla kullanmaya devam etmekteyim ve şu an çok memnunum sesler kulağıma bir şekilde oturdu. Aktif olarak Microsoft Store'den satın aldığım "Boom 3D" isimli uygulamayı kullanmaktayım bu uygulama EQ ayarlama şansı sunuyor ben de internette araştırıp kendi kalıplarıma uyan ses düzeyini buldum ve tüm sesler normal gelmeye başladı artık kulağıma oturdu ses aşağıya benim kullandığım EQ ayarları, SteelSeries Engine uygulama ayarlarımı ve uygulama linkini paylaşıyorum;

Boom 3D EQ: 32Hz=6db, 63Hz=1db, 125Hz=0db, 250Hz=-4db, 500Hz=1db, 1Khz=0db, 2Khz=0db, 4Khz=0db, 8Khz=1db, 16Khz=-2db

Ek olarak: Kulaklığı ilk alıp kötü deneyim elde ettiğimde çok ümitsizliğe kapıldım o kadar para verip bu sonucu mu aldım ve almaya devam edicektim diye fakat istediğim tonu yakalayıp artık yıldızımız barıştığında vazgeçemeyeceğim bir kulaklık oldu umarım senin de kulaklıkla yıldızın barışır^^

Dosya Ekleri

• fffff.png
    fffff.png
    47,5 KB · Görüntüleme: 87
  • 1.png
    1.png
    152,7 KB · Görüntüleme: 65
  • 2.png
    2.png
    78 KB · Görüntüleme: 78
Dediklerinizi uyguladım , kullandığınız EQ ayarları ses kalitesini bozmadan deneyimi tamamiyle değiştirdi.Günlerdir araştırmalar yapan ve bu öneriye kadar bir çözüm bulamayan biri olarak gerçekten teşekkür ediyorum. Sormak istediğim bir konu daha var , Boom 3D uygulamasını indirdikten sonra ''Kayıt'' kısmında ekte belirttiğim bazı ayarlamalar mevcut , bu sekme için nasıl bir yol izlediniz ?

Dosya Ekleri

• ARCTIS PRO ENHANCEMENTS.png
    ARCTIS PRO ENHANCEMENTS.png
    49,7 KB · Görüntüleme: 77
  • ARCTIS PRO SPATIAL SOUND.png
    ARCTIS PRO SPATIAL SOUND.png
    46,3 KB · Görüntüleme: 76
  • BOOM FORMAT.png
    BOOM FORMAT.png
    47,8 KB · Görüntüleme: 60
  • BOOM SPATIAL SOUND.png
    BOOM SPATIAL SOUND.png
    39,3 KB · Görüntüleme: 68
Dediklerinizi uyguladım, kullandığınız EQ ayarları ses kalitesini bozmadan deneyimi tamamiyle değiştirdi. Günlerdir araştırmalar yapan ve bu öneriye kadar bir çözüm bulamayan biri olarak gerçekten teşekkür ediyorum. Sormak istediğim bir konu daha var, boom 3D uygulamasını indirdikten sonra "kayıt" kısmında ekte belirttiğim bazı ayarlamalar mevcut, bu sekme için nasıl bir yol izlediniz?

Sorununun çözüldüğüne sevindim, gösterdiğin ayarlar için kendi eşdeğer ayarlarımı ekte paylaşıyorum hepsi varsayılan değerde olması gerekiyor hiç dokunmamıştım.

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    44,2 KB · Görüntüleme: 70
  • 2.png
    2.png
    36,2 KB · Görüntüleme: 58
  • 3.png
    3.png
    39,7 KB · Görüntüleme: 51
  • 4.png
    4.png