SteelSeries Rival 3 Kullanıcı Deneyimi

Bu ürünü almak isteyen ama tereddüt yaşayan arkadaşlara fikir vermek adına konuyu özet geçmeye çalışacağım.

Ürünü yaklaşık 1-2 aydır kullanıyorum. Performans konusunda herhangi bir aksaklık yaşamadım ancak ürünün sensör algılama mesafesi Rival 310'a kıyasla daha fazla. Yani fareninn yüzeyle irtibatını kesmek için biraz fazla havaya kaldırmanız gerekiyor. Tıklama hissiyatı ise gayet hoş.

Rival 3 (518 x 600).jpg

2 aylık kullanım sonucunda skatezlerde herhangi bir eskime, aşınma olmadı. Neredeyse ilk günkü kadar pürüzsüzler. Ayrıca QCK Mousepad üzerinde gerçekten akışkan bir kullanım deneyim sunduğunu da söyleyebilirim.

Rival 3 Aydınlatma (486 x 600).jpg

Ergonomi ve tasarım olarak bir Rival 310 ya da Razer Deathadder kadar olmasa da simetrik yapısına rağmen fena olmayan bir ergonomiye sahip. Uzun kullanımda ciddi bir ağrı yapmıyor.

Aydınlatması yeterli. Ancak 3 bölge yerine 4 bölgeli olsa daha hoş olabilirmiş.

Yazılımın kullanımı çok zor değil ancak aydınlatma yazılım kapalı olduğu zaman bazen saçmalayabiliyor.

Rival 3 Yazılım (594 x 600).jpg

Kozmetik olaraksa dış malzemede 2 ayda herhangi bir çizik, kırık oluşmadı. Ele verdiği kalite hissi ise hiç fena değil.

Artıları:
+ Markaya ve özelliklerine göre nispeten uygun fiyat (28.07.2020 tarihinde 270 TL)
+ İnce kablo yapısı fareyi hafif kılmış ancak kolay kolay kopacak bir kablo değil.
+ 3 bölgeli aydınlatma
+ Yazılım üzerinden her tuşa makro atanabiliyor.
+ Yazılımı üzerinden DPI seçeneği sayısını ayarlayabilmemiz.

Eksileri:
- Yan kısımdaki tuşların ince yapılı olmasından dolayı basmak alışana kadar biraz zor.
- Tekerleğin aydınlatmasının olmaması
- Yazılımın bazı sıkıntılarının olması ve Linux tarafında yazılımı olmaması. (Bir Ubuntu kullanıcısı olarak ayar yapmak istediğim takdirde bilgisayarı kapatıp diğer hard diskteki Windows'a geçiş yapmam gerekiyor.)
- Yazılım kapalıyken bazen ışıklandırmanın sapıtması. (Ubuntu kullandığım zaman ya da yazılım kapalıyken bazen ışıklandırma donup kalabiliyor.)

Umarım faydalı olur. Okuduğunuz için teşekkür ederim :)

Bu ürünü almak isteyen ama tereddüt yaşayan arkadaşlara fikir vermek adına konuyu özet geçmeye çalışacağım.

Ürünü yaklaşık 1-2 aydır kullanıyorum. Performans konusunda herhangi bir aksaklık yaşamadım ancak ürünün sensör algılama mesafesi Rival 310'a kıyasla daha fazla. Yani fareninn yüzeyle irtibatını kesmek için biraz fazla havaya kaldırmanız gerekiyor. Tıklama hissiyatı ise gayet hoş.

Eki Görüntüle 625792

2 Aylık kullanım sonucunda Skatez'lerde herhangi bir eskime, aşınma olmadı. Neredeyse ilk günkü kadar pürüzsüzler. Ayrıca QCK mousepad üzerinde gerçekten akışkan bir kullanım deneyim sunduğunu da söyleyebilirim.

Eki Görüntüle 625793

Ergonomi ve tasarım olarak bir Rival 310 ya da Razer DeathAdder kadar olmasa da simetrik yapısına rağmen fena olmayan bir ergonomiye sahip. Uzun kullanımda ciddi bir ağrı yapmıyor.

Aydınlatması yeterli. Ancak 3 bölge yerine 4 bölgeli olsa daha hoş olabilirmiş.

Yazılımın kullanımı çok zor değil ancak aydınlatma yazılım kapalı olduğu zaman bazen saçmalayabiliyor.

Eki Görüntüle 625794

Kozmetik olaraksa dış malzemede 2 ayda herhangi bir çizik, kırık oluşmadı. Ele verdiği kalite hissi ise hiç fena değil.

Artıları:
+ Markaya ve özelliklerine göre nispeten uygun fiyat (28.07.2020 tarihinde 270 TL)
+ Ince kablo yapısı fareyi hafif kılmış ancak kolay kolay kopacak bir kablo değil.
+ 3 bölgeli aydınlatma.
+ Yazılım üzerinden her tuşa makro atanabiliyor.
+ Yazılımı üzerinden DPI seçeneği sayısını ayarlayabilmemiz.

Eksileri:
- Yan kısımdaki tuşların ince yapılı olmasından dolayı basmak alışana kadar biraz zor.
- Tekerleğin aydınlatmasının olmaması.
- Yazılımın bazı sıkıntılarının olması ve Linux tarafında yazılımı olmaması. (Bir Ubuntu kullanıcısı olarak ayar yapmak istediğim takdirde bilgisayarı kapatıp diğer hard diskteki Windows'a geçiş yapmam gerekiyor.)
- Yazılım kapalıyken bazen ışıklandırmanın sapıtması. (Ubuntu kullandığım zaman ya da yazılım kapalıyken bazen ışıklandırma donup kalabiliyor.)

Umarım faydalı olur. Okuduğunuz için teşekkür ederim :)

Ben yaklaşık 1 yıldır kullanıyorum bu ürün gerçekten çok güzel eksikleri artılarıyla kapanabiliyor fiyatı da çok ucuz tasarım olarak da güzel bir dış görünüşe ve 60 milyon tıklama ömrüne sahip bir mouse e-sporcu oldugum için SteelSeries'i her zaman tercih ederim çok işimi görüyor ama SteelSeries senseiten 18000 almanızı öneririm çünkü 3 sene kullandım bu ürünü gerçekten çok güzel bir marka kısacası alınmaya uygun.
Ben yaklaşık 1 yıldır kullanıyorum bu ürün gerçekten çok güzel eksikleri artılarıyla kapanabiliyor fiyatı da çok ucuz tasarım olarak da güzel bir dış görünüşe ve 60 milyon tıklama ömrüne sahip bir mouse e-sporcu oldugum için SteelSeries'i her zaman tercih ederim çok işimi görüyor ama SteelSeries senseiten 18000 almanızı öneririm çünkü 3 sene kullandım bu ürünü, gerçekten çok güzel bir marka kısacası alınmaya uygun.

Bu arada arkadaşlar benim gibi küçük bir eliniz var ise gayet ideal bir mouse. Büyük elli arkadaşlar için pek kullanıma uygun değil yaklaşık 3-4 aydır kullanıyorum.

Merhaba
Bende bu mousedan aldım alalı 1 ay oluyor
Üst bölgedeki sağ ve sol tuşlar dokunduğum halde gıcırtı sesi yapıyor
Sizde de oluyor mu bilgilendirirseniz sevinirim.

Merhaba,
Eskiden Rival 310 PUBG Edition kullanıyordum. Ergonomisi çok iyiydi. Şu an Rival 3 Wireless modeline geçmeyi düşünüyorum. 450 TL gibi bir fiyatı var. Kablolu versiyonunu kullanan bir kişi olarak, sizce o paraya değer mi? Malum teknoloji piyasası çok uçtu.

Merhaba,
Eskiden Rival 310 PUBG Edition kullanıyordum. Ergonomisi çok iyiydi. Şu an Rival 3 Wireless modeline geçmeyi düşünüyorum. 450 TL gibi bir fiyatı var. Kablolu versiyonunu kullanan bir kişi olarak, sizce o paraya değer mi? Malum teknoloji piyasası çok uçtu.
Merhaba,
450 TL'ye daha iyi bir kablosuz mouse almak pek mümkün durmuyor. Yeni çıkan Aerox 3 modelinin kablolu versiyonunun fiyatının bile 550 TL olduğunu göze aldığımızda iyi fiyat. Yüksek tarama mesafesini göz önünde bulundurarak almanızı tavsiye ederim.

450 TL'ye daha iyi bir kablosuz mouse almak pek mümkün durmuyor. Yeni çıkan aerox 3 modelinin kablolu versiyonunun fiyatının bile 550 TL olduğunu göze aldığımızda iyi fiyat. Yüksek tarama mesafesini göz önünde bulundurarak almanızı tavsiye ederim.

Yüksek tarama mesafesi sıklıkla CS:GO oynayan birisi için can sıkıcı bir durum olabilir mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı