SteelSeries Rival 300S anlık yavaşlaması ve takılmalar

Kreatorgod

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Fizyoterapist
Merhaba arkadaşlar. Benim bir sorunum var. Geçen haftalarda SteelSeries Rival 300S aldım, başlarda sıkıntı yoktu sonra böyle bir durumla karşılaştım. Mouse anlık takılıyor yavaşlıyor. PC normal günlük çalışırken bile oluyor bu durum daha sonra tekrardan bir 300S aldım onda da sorun yoktu ve gene başladı daha demin bu sorun. Gerçekten deli olmaya başladım bu duruma. Buna sebebiyet veren şey nedir anlamış değilim ve bayağı bir yöntem uyguladım nafile. Lütfen bir yardımcı olur musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar. Benim bir sorunum var. Geçen haftalarda SteelSeries Rival 300S aldım, başlarda sıkıntı yoktu sonra böyle bir durumla karşılaştım. Mouse anlık takılıyor yavaşlıyor. PC normal günlük çalışırken bile oluyor bu durum daha sonra tekrardan bir 300S aldım onda da sorun yoktu ve gene başladı daha demin bu sorun. Gerçekten deli olmaya başladım bu duruma. Buna sebebiyet veren şey nedir anlamış değilim ve bayağı bir yöntem uyguladım nafile. Lütfen bir yardımcı olur musunuz?
Başka bilgisayarda denediniz mi ?

Bilgisayarda bi sıkınti var ekran kartı sürücüsü çalışmayı durdurdu gibi hata aldınız mı? Veya belleklere overlock falan çektiniz mi?

Bilgisayarda bi sıkınti var ekran kartı sürücüsü çalışmayı durdurdu gibi hata aldınız mı? Veya belleklere overlock falan çektiniz mi?

Hocam konuyu karıştırmak gibi olmasın ama bende de dademin oldu bu sorun sanki tıklanılabilecek şeylerin üzerine gelince mouse bir yavaşlıyor yada aşağıya doğru çekerken basamak basamak iniyor. Ben hiç bir sistemsel hata almadım bu arada.

Sorun neyden bilmiyorum halen. İlk aldığım mouse'u abime yolladım onda bu sıkıntı yok bende devam ediyor. Monitörle alakalı mı bilmiyorum yoksa elektriksel bir şey mi anlamış değilim. Eski monitörde sık sık olan 144 hz'te olmuyordu. 144 hz'te uzun bir süre yoktu sonra 1-2 kere oldu daha da karşılaşmadım(yeni mouse'ta). 144 hz alalı da 1 ay olmadı. Onu da ölü pixel var diye yolladım servise tekrar eski monitöre geçtim ve sorunu çok bariz bir şekilde alıyorum. Eski 16 yıllık 60 hz mac monitörü kullanıyorum.Halen ne sebebiyet veriyor bu duruma bilmiyorum. Bir de şöyle bir durum var. 144 hz monitörde denedim ilk aldığımla son aldığım mouse'u. İlki gerçekten deli ediyodu normal tarayıcıyı bile tam kapatıcam yarı yolda aşırı yavaşlıyor milim milim gidiyor sonra düzeliyordu sanki yeterince gücü yok yoruluyor. Yenisini taktığımda gıcır gıcırdı. İşte monitörü servise verince mecbur eskisine geçtim gene alıyorum bu durumu yeni mouse'ta kafayı yicem :D . Mouse'ta sıkıntı olsa abimde de olurdu o gayet memnun şuan :D
Hocam konuyu karıştırmak gibi olmasın ama bende de dademin oldu bu sorun sanki tıklanılabilecek şeylerin üzerine gelince mouse bir yavaşlıyor yada aşağıya doğru çekerken basamak basamak iniyor. Ben hiç bir sistemsel hata almadım bu arada.
Hiç almadım ve yapmadım ama yakın zamanda işlemci anakart değişicem. Sistemim gayet güzel bir sistem ama daha sonradan dandik bir hdd almıştım beleşe bir bilgisayarcıdan ondan olabilir mi diye düşünüyorum.
Sistem şöyle:
-RX 580 Nitro Ekran Kartı
-i5 7400 İşlemci 3.00 GHz
-B250F Asus ROG Strix Anakart
-3000mhz 8-8=16 GB RAM
-120 GB SSD Corsair Force LE200
-330 GB Samsung HD322HJ

Son düzenleme:
Bendede aynı mause varda ben hiç sorun yaşamadım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı