SteelSeries Rival 600 vs Logitech G502

Hangisi ?

• SteelSeries Rival 600

Oy: 8 66,7%
  • LOGITECH G502

Oy: 4 33,3%

• Oy verenlerin toplamı
    12

dogant

Kilopat
Makaleler
33
Yer
Kadıköy
Daha fazla  
İki fareden birini almayı düşünüyorum ya da Logitech G402'de olabilir ama ağırlık ekleyebildiğimiz için başlıktaki 2 model öncelikli tercihim. Hangisini tavsiye edersiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Rival 600'ü deneme şansı bulamadım ama Rival 300 gibi bir büyüklüğe sahip olduğu ortada eliniz orta veya küçükse kontrol noktasında çok rahat ettirmiyor. G502'de ise çok tuş var üstünde ve konumlandırmaları çok iyi değil. 2'si arasında Rival 600 derdim. Oynadığınız oyun FPS ağırlıksa tavsiyem elinize uygun, tam kontrol sağlayan bir fare daha ideal oluyor.

@Silinen üye FPS oynuyorum genellikle ve elim büyük o nedenle büyük bir fare arayışı içerisindeyim. Şu an kullandığım fareden memnunum ama elime küçük geliyor. Bilgi için teşekkür ederim.

• Rival 600 kauçuk problemi var ve şu anki farenizden tutuş olarak farklı.
  • G502 ise 120-125g civarı bir ağırlığı var ve düşük DPI oynuyorsanız bence bu fazla. Tek eksisi de bu aslında, ağırlık sizin için problem değil ise alabilirsiniz.
Yine de ne kadar hafif fare o kadar iyi. G403 modelini öneririm. 90g civarı ağırlığı var yan taraftaki kauçukları çok kaliteli. Tutuş olarak da V7MA modeline benzeyen bir fare.

• Rival 600 kauçuk problemi var ve şu anki farenizden tutuş olarak farklı.
  • G502 ise 120-125g civarı bir ağırlığı var ve düşük DPI oynuyorsanız bence bu fazla. Tek eksisi de bu aslında, ağırlık sizin için problem değil ise alabilirsiniz.
Yine de ne kadar hafif fare o kadar iyi. G403 modelini öneririm. 90g civarı ağırlığı var yan taraftaki kauçukları çok kaliteli. Tutuş olarak da V7MA modeline benzeyen bir fare.
Teşekkür ederim hocam, 403 de güzel fare, baktım.
Ağırlıkları çılarınca Rival 600 90 gram oluyor sanırım.
Peki G402 nasıl sence?

G502 kullanıyorum, G300'den geçmiştim galiba o yüzden alışmam abartısız 3-4 ay'ı buldu ve ilk kullandığımda elimde ağrı yapmaya başladı. Tuşların konumlandırılması alışana kadar sorun gibi geliyor ama alıştıktan sonra bir defa bile yanlışlıkla tıklamıyorum. Bence G403 modeli daha uygun gibi.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı