Steelseries Rival Kullanıcı Deneyimi

Ürün bana gelelir 3-5 gün oluyor. Daha önce Sensei Raw kullanıyordum o lazer bir mouse olduğu için pek alışamadım. Optik bir mouseye döndüm bu yüzden en kaliteli optik sensöre sahip Rival'i tercih ettim.

Resimlere geçmeden önce ürünün artılarını ve eksilerini saymak istiyorum :

+ Çok iyi bir tasarımı var.
+ Kullanılan malzeme çok iyi, ele verdiği hissiyat çok güzel.
+ Tepki süresi ve sensör kalitesi muazzam.
+ Sade olması benim için çok iyi sadece 2 adet tuş var yan tarafta ve üstte dpi değiştirme tuşu var.
+ Değiştirilebilir ışıkları hoşuma gitti.
+ Switchleri çok kaliteli ve oyun oynarken ben buradayım diyor.
+ Skatezleri Sensei Raw'a göre küçük olmasına karşın çok iyi konumlandırılmış ve kayganlıktan ödün vermemiş.
+ Kablosu örgü yapılmamış bu benim için bir avantaj Sensei Raw'da çok zorluk çıkartmıştı kablosu. Ama kablosu yinede sağlam bir yapıda.
+ Kişiselleştirilebilir bir isim plakası var (resimde göstereceğim).
+ Yazılımı çok iyi. Birçok ayar yapılabiliyor. (Renk ayarı, tuşların görevi, cpi 1 - cpi 2 ayarlama, Acceleration / Deceleration, Angle Snapping, Polling Rate)

- Yan tarafa kullanılan kabartmalı malzeme belli bir süre sonra aşınıyormuş.
- Skatezleri konum olarak çok iyi fakat tüm mouselerde olduğu gibi bunda da ince. Ne kadar - olur bilemiyorum rakipleri gibi aynı kalınlıkta ama ben sevmiyorum.
- Kutu içeriği rakiplerinde olduğu gibi zayıf. Sadece sticker ve nameplate çıkıyor. (Bende nameplate yoktu Amazon.com'a bu durumu bildirdim belli bir ücret iadesi yaptılar sağolsunlar. Sanırım yeni serilerin içinde nameplate yok).

Dilerseniz Resimlere Geçelim :

Ürünün kutusu bu şekilde. Alışılagelmiş Steelseries ürün kutusu.
2.jpg


Ürünümüz bu şekilde
3.jpg


1.jpg

6.jpg


Ürünün skatezleri ve alt kısmı.
4.jpg


Değiştirilebilir nameplate.

5.jpg


Yazılımdan birkaç görüntü. (Benim kişisel ayarlarımdır bunlar daha üst seviyeye çıkabiliyor tabiki.)

COzG1hA.png
DO01VND.png
4lbS0PA.png


Son bir not daha. Resimleri telefonum ile çektim olabildiğince iyi çekmeye çalıştım. Ürün tozlanmış ve kirlenmiş duruyor çok yakından çektim. Odamın her tarafı toz (günde 2 kere temizlik yapmama rağmen buradan belediyeye selam olsun.) . :D
 

Mehmet Salih

Hectopat
Katılım
21 Ağustos 2014
Mesajlar
21
Yer
İstanbul
Merhaba,mouseyi hala kullanıyormusunuz ? Bende uyduruk everest'den kurtulup rival veya deadhadder alacağım aslında rival bana uygun gelmişti fakat kötüleyenide çok gördüm hakkında iyi konuşanıda.Mouseden memnunmusunuz,yanlarında aşınma veya herhangi bi sıkıntısı oldu mu yada tavsiye edermisiniz ?
Ben söylim 4üncü aydan gidiyorum, yanlarında hafif aşınma oldu ama aşınması sıkıntı çıkarmıcak gibi geliyorum çünki malzeme kaymıyor ve bazı satıcılar ora aşındıkları zaman garantiyi kabul edebiliyor. Farenin ışıklandırması ve şıklığı baya baya güzel ele oturuşudu çok iyi bundan daha iyi ne olabiliyor diyorum bazen ama yazılımı yüklü olmazsa bazı bilgisayarlarda çalışmayabiliyor , yazılımı yükledinmi gayet güzel bir şekilde çalışıyor sıkıntı yok. Karar vermek için fareyi nasıl tuttuğunu kontrol et ona göre fare bak , mesela ben palm kullanıyorum ve palm için en iyilerden birisi bu.
 

Huracan

Kilopat
Katılım
22 Aralık 2015
Mesajlar
1.202
Makaleler
2
Çözümler
1
Rival 100 hakkında birşeyler söylemek istiyorum. Çoğu arkadaş yanları eriyor dedi 1 aydan fazla kullanıyorum fareyi ellerim de aşırı terliyor ama herhangi bir erime olmadı. Yanları ilk aldığımdaki gibi.
 

Barış Tolon

Kilopat
Katılım
2 Ekim 2016
Mesajlar
7.556
Makaleler
10
Çözümler
2
Rival 300 ile Rival aynı mı? Burada kullanılan mouse a benziyor. Tam anlayamadım.
Rival modelde yan tarafın aşınması, erimesi gibi problemler oluştu sonra Rival 300 diye tasarım olarak aynı ama yan taraflardaki problemi gideren ürün yaptılar. Ayrıca bu mouse biraz büyüktür. Eğer eliniz büyük değilse Rival 100, g402 modellerine de bakabilirsin. :)
 

umut kara

Hectopat
Katılım
11 Ocak 2015
Mesajlar
214
Makaleler
6
Rival 300 siparişi verdim. Şu an Razer Mamba Tournament Edition kullanıyorum. Sensörü lazer olduğu için beni fazla üzdü. Diğer her şeyi güzel. FPS ve oldukça cs go oynayan birisiyim. Amazonda da indirime girdiği için hemen aldım rival 300 umarım beğenirim.
 
Yukarı