Stepne ile normal jant boyutu farklı

Umut Özgan

Kilopat
Daha fazla  
İyi günler sizden yardım bekliyorum. Şu an hastanedeyim arabamı gelirken yüksek bir taşın üzerinden görmeden geçirdim. Sol ön lastiğim tamamen inmiş durumda hastanenin önünde duruyor. Arabamda stepne var fakat takılı olan jantlar 17 inç stepne tahminim 15 yada 14 inç. Bu stepneyi taksam ve yavaş bir şekilde en yakın lastikçiye gitsem arabaya zarar verir miyim? Yoksa direkt birini mi çağırayım? Yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hayır bir sorun olmaz. Zaten yüksek hızlara çıkmamanız ve en yakın lastikçiye gidebilmenize uygun bir lastik o. Eğer kendi arabanızın stepnesiyse hiç sorun olmaz.
Dediğiniz gibi stepneyi takıp en yakın lastiktiye gittim(750m). Hayatım boyunca İstanbul'da yaşadığıma sevindiğim ilk gün oldu.

Dediğiniz gibi stepneyi takıp en yakın lastiktiye gittim(750m). Hayatım boyunca İstanbul'da yaşadığıma sevindiğim ilk gün oldu.
Şuan sıfır aldığımız arabaların da çoğunda 16 inch ve yukarısı olmasına rağmen stepneler 15 inch veriliyor. Amacı zaten sizin de yaptığınız gibi en yakın lastik tamir yerine gidebilmek.

Geri
Yukarı