Stereo kulaklığa 7.1 ses kartı bağlarsak 7.1 çalışır mı?

Evet mevzu zaten ses kartında bitiyor sebebi bunun donanımsal değil yazılımsal olması. Yani profesyonel equalizer ayarlarıyla bile 7.1 gibi kullanım yapanlar var ama fps oyunları için stereo en iyisi 7.1 ne kadar iyi olursa olsun sesi boğuklaştırıyor. Müzik ve film içinse 7.1 çok iyi.

Müzik için 7.1 nasıl iyi olabilir ki? En kötü seçim olur aksine müzik için 7.1 surround.
Zaten ben 9D müziklerden bahsediyorum hocam. Belli ayarlar yapılmış Surrond destekli müzikler 7.1le çok iyi gidiyor. Bunu G Pro X'imde deneyimlemiş birisi olarak söylüyorum. Ayrıca müziklere ilgi ve alakam çokçadır.

Ben oyun için istiyorum genellikle Tom Clancy's Rainbow Six: Siege oynuyorum ve ses çok önemli oluyor 7.1 ses kartı ve 7.1 kulaklık mı daha iyi olur yoksa stereo kulaklık ve 7.1 ses kartı mı daha iyi olur (ses kartı muhtemelen EVGA NU Audio Pro 7.1 olacak)

Ben oyun için istiyorum genellikle Tom Clancy's Rainbow Six: Siege oynuyorum ve ses çok önemli oluyor 7.1 ses kartı ve 7.1 kulaklık mı daha iyi olur yoksa stereo kulaklık ve 7.1 ses kartı mı daha iyi olur (ses kartı muhtemelen EVGA NU Audio Pro 7.1 olacak)

7.1 kulaklık alma imkanınız varken diğerlerine bakmayın. Bütçenizi söylerseniz daha rahat öneri yapılır ama 1000TL üstü için en iyileri SteelSeries Arctis 5 ve Alpha S'dir 7.1 konusunda. G Pro X de diğerlerinden kötü de olsa fena sayılmaz bir 7.1'e ve mükemmel bir mikrofona ve yazılıma sahiptir.

Şu anda yurt dışından da alabilirim 300$ bir bütçem yurt içinde ise 2500TL bir bütçem var @EQUARIA
O bütçede GSP600'den başkasını önermem. Zaten o bütçede bakılması gereken markalar SennHeiser ve BeyerDynamic'tir. Eğer mikrofon olup olmaması önemsizse BeyerDynamic DT770 de bakabilirsin.

Zaten ben 9D müziklerden bahsediyorum hocam. Belli ayarlar yapılmış Surrond destekli müzikler 7.1le çok iyi gidiyor. Bunu G Pro X'imde deneyimlemiş birisi olarak söylüyorum. Ayrıca müziklere ilgi ve alakam çokçadır.
Tidal ve spotify üzerinde böyle bir şarkı görmedim ben son 3-4 yıldır. Çok nadir karşılaşılacak bir senaryo olduğunu düşünüyorum açıkçası.

Geri
Yukarı