Stereo kulaklıktan nasıl daha iyi kalite alabiliriz?

Steve Rogers

Kilopat
Makaleler
5
Daha fazla  
Meslek
.
Evet, sorum bu: Stereo kulaklık ile daha iyi ses kalitesini nasıl alabiliriz?

İnternette görüyorum bazen, stereo kulaklığı 7.1'e dönüştürme falan; bunlar doğru mu? Doğruysa eğer nasıl yapabilirim? Değilse de en iyi performansı nasıl alabilirim kulaklığımdan?

İnternette görüyorum bazen, stereo kulaklığı 7.1'e dönüştürme falan; bunlar doğru mu? Doğruysa eğer nasıl yapabilirim? Değilse de en iyi performansı nasıl alabilirim kulaklığımdan?
Evet, doğru. Windows 10 kendi içinde bu desteği sunuyor. Direkt Windows Sonic kullanabilirsiniz ya da Dolby Access vs. de deneyebilirsiniz.

Bu iyi ses kalitesinden çok, özellikle FPS oyunlarında sanal 7.1 ile daha iyi konum tespitini amaçlayan bir özellik. Yani müzik dinlerken daha iyi ses duymakla ilgili değil.

Satılan sanal 7.1 kulaklıklar da aslında stereo zaten.

Evet, doğru. Windows 10 kendi içinde bu desteği sunuyor. Direkt Windows Sonic kullanabilirsiniz ya da Dolby Access vs. de deneyebilirsiniz.

Bu iyi ses kalitesinden çok, özellikle FPS oyunlarında sanal 7.1 ile daha iyi konum tespitini amaçlayan bir özellik. Yani müzik dinlerken daha iyi ses duymakla ilgili değil.

Satılan sanal 7.1 kulaklıklar da aslında stereo zaten.
Konuyla alakasız ama KDA oranın çok iyi 3.300 mesaja 7000 beğeni nedir reis :D

Evet, sorum bu: Stereo kulaklık ile daha iyi ses kalitesini nasıl alabiliriz?

Stereo kelimesi demek ben demek. Zira 15 yıldır yürüttüğüm hobim ve tüm sitem kulaklıklar üstüne. Ve onlar da stereo ✔ Hemen standart bilgiler:

Kulaklığınızı ve teknik özelliklerini tanıyın.
Kulaklığa verdiğiniz gücü arttırın. Kimi kulaklıklar bir bilgisayar yada telefonun verebileceği gücün fazlasını ister.
Bir DACtan çıkış alın.
Kulaklığı kullanma durumunuza göre ya usb ses kartı yada pci-e bir ses kartı ekleyin yada telefon / müzikçalarınızı iyileştirin
Telefon androidse UAPP üzerinden Bitperfect modunu açın.

Not: 7.1 konusu traş. Sesi tamamen dijitalleştirir ve bozar. Nasıl 2 kulağımız var, müziğimiz de 2 kanalden gelmeli.

Stereo kelimesi demek ben demek. Zira 15 yıldır yürüttüğüm hobim ve tüm sitem kulaklıklar üstüne. Ve onlar da stereo ✔ hemen standart bilgiler:

Kulaklığınızı ve teknik özelliklerini tanıyın.
Kulaklığa verdiğiniz gücü arttırın. Kimi kulaklıklar bir bilgisayar ya da telefonun verebileceği gücün fazlasını ister.
Bir DAC'tan çıkış alın.
Kulaklığı kullanma durumunuza göre ya USB ses kartı ya da PCI-e bir ses kartı ekleyin ya da telefon / müzikçalarınızı iyileştirin.
Telefon androidse uapp üzerinden bitperfect modunu açın.

Not: 7.1 konusu tıraş. Sesi tamamen dijitalleştirir ve bozar. Nasıl 2 kulağımız var, müziğimiz de 2 kanalden gelmeli.

Hocam benim anakartımda THX spatial Audio var ve bunun yazılımı var ama yazılımda ister yazılımı açarak ister kapayarak kullanabiliyoruz.
Ben 8D müzik dinlerken kapayınca daha iyi oluyor ama açınca ses daha çok yükseliyor sizce hangisi oyun için daha iyidir?

1606726871450.png

Kulaklığım: Logitech G332.

Geri
Yukarı