Stick PC'de 2GB vs 4GB RAM

Ulgoray

Kilopat
Makaleler
16
Yer
Antalya
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhabalar. Günlük işlerim ve multimedya için Stick PC almayı planlıyorum. 75 dolara Intel X5-Z8350 işlemci, 2GB DDR3 1600MHz RAM barındıran bir ürün buldum. Fakat 2GB RAM günümüzde ne kadar yeterli bilmiyorum. Chrome gibi RAM kurutan bir tarayıcının altından kalkabilir mi? Aynı zamanda aynı özelliklere sahip 4GB RAM barındıran modeli 105 dolar gibi bir rakama sahip. Ama günümüzdeki iğrenç dolar kuru yüzünden ve zaten yüksek performanslı bir bilgisayar olmadığından 30 dolar farkı vermek içimden gelmiyor. O yüzden sizce 2GB RAM yeterli gelir mi?

Öncelikle merhaba günümüz şartlarınında stick pc'de internette gezinme, video izleme gibi işler için 2GB RAM yeterli olur ama ileriye dönük olmaz.

Ben stick PC almanızı önermiyorum hocam, onu da bir yere bağlamak zorundasınız sonuçta. Günlük işler, multimedya için falan ChromeBook alınabilir. Windows kullanmıyor, chrome ve Office benzeri programları var kendisinin hem işinizi görür hem taşıması kolay olur.

@My Man!

Öncelikle 75 dolara chromebook bulabileceğimi zannetmiyorum. :) Aynı zamanda Windows kullanmayı daha çok tercih ediyorum. Tavsiyeniz için teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı