Stok fan yeterli midir?

Yani boost mode kapalı kullanıcaksan yeterli ama öbür türlü 90'a çıktığına bile denk geldim ben. Bunun üzerine direkt sıvı soğutma aldım boostlu modda en kral oyunda 70 max.

Merhaba, yeni konu açmaktansa ben de buradan sormak istedim. Ryzen 5 2600 kullanıyorum, Gigabyte B450M S2H anakart ile. Herhangi bir OC yapmadım. Cpu-Z den stress test'e soktuğumda 70-75 arası sıcaklık alıyorum, boşta ise 40 derece. Bu değerler normal mi? Kasamda 2 adet tavan, 1 adet ön,1 adet egzoz fanı bulunmakta. (Zalman Z11 Neo)

Merhaba, yeni konu açmaktansa ben de buradan sormak istedim. Ryzen 5 2600 kullanıyorum, Gigabyte B450M S2H anakart ile. Herhangi bir OC yapmadım. Cpu-Z den stress test'e soktuğumda 70-75 arası sıcaklık alıyorum, boşta ise 40 derece. Bu değerler normal mi? Kasamda 2 adet tavan, 1 adet ön,1 adet egzoz fanı bulunmakta.
70-75 derece normal değerler bence bir sıkıntı olduğunu düşünmüyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı