Stok soğutucu'lu 3300X overclock değerleri

Gerek

Hectopat
Makaleler
1
Evet az önce (bir saatten fazladır) bunun için uğraşıyorum elimde stok soğutucusuyla bir 3300X var. Ve 4350 MHz'e 1.1625 Volt vererek çıkarmayı başarmış bulunmaktayım. Testleri yaparken işlemciyi dibine kadar kullanması adına AIDA 64 yazılımını tüm zorluğunu verdirerek kullandırttım. Ve işte değerler.

1.png

Ortalama olarak 70-75 derece arası değişiyor ki bu cidden güzel bir değer. Ve dediğim gibi bu işlemciyi herhangi bir şekilde zorlanmayacağı kadar zorladım %95-%90 diyebilirim ki herhangi bir oyun vs. oynarken işlemci bu kadar yorulmayacaktır yani normalde bu değerleri 65-70 değerleri arasında düşünmelisiniz. Şu an yapamayacak olsam da yarın detaylı bir OC-UV rehberi hazırlamayı düşünüyorum :D ha bir de siz bu "stok" OC hakkında ne düşünüyorsunuz?
(tüm değerler tam yük altında kaydedilmiş değerlerdir)

Güzel değerler. @Mithrandir59 stok fan problem işlemcide pek sıkıntı yok. Wraith Stealth çok ufak ve 3300X/3600 gibi işlemcilere sıkıntı çıkarıyor. Benim 1500X'de Wraith Spire modeli var örneğin 3 yıldır kullanmama rağmen aynı testte 67 dereceyi gördüm. (3500X/3600X'de de Wraith Spire mevcut).

Geri
Yukarı