Stok soğutucuyu asılarak çıkarttııktan sonra sistem açılmıyor

JusttBugraa

Hectopat
Yer
Balıkesir/Edremit
Daha fazla  
Meslek
Antrenörlük
Arkadaşlar AMD 3700X stok soğutucusu ile birlikte sistemde takılıydı BIOS ekranına falan giriyordu yani sistem çalışıyordu sıvı soğutma ile değiştirdim stok Fan'ı ama fan yapışmıştı macundan dolayı ve ben de asıldım fana ve çıktı ancak işlemci de altında yapışık olarak çıktı ve şimdi taktığımda sistem açılmıyor.
Acaba anakarta mı zarar verdim yoksa işlemciye mi?
Ona göre yenisini sipariş edeceğim. Lütfen yardım edin!

Son düzenleyen: Moderatör:
Bunu ben de yaşamıştım. 3600x stok fanı çıkarmak icin asilinca işlemci de birlikte gelmisti. Makineyi acip macunu kıvama getirmeye üsenmiş sonra böyle olunca pişman olmuştum. Inşallah sorununuzu halledersiniz.

Fotoğraf görsek daha iyi olacak. Diğer bileşenler nelerdir?

ASUS X570-F anakart.
ASUS RX 5500 XT.
32 GB G.Skill Trident Z Neo 3600MHz CL16.
Cooler Master ML240 RGB sıvı soğutma.
Cooler Master TD500 kasa.
Bunu ben de yaşamıştım. 3600X stok fanı çıkarmak icin asilinca işlemci de birlikte gelmisti. Makineyi acip macunu kıvama getirmeye üsenmiş sonra böyle olunca pişman olmuştum. Inşallah sorununuzu halledersiniz.

Nasil hallettiniz peki? Yeni işlemci alarak mı? Yoksa yeni anakart mı?

Fotoğrafla desteklerseniz daha net anlaşılır ama siz o işlemciyi kilidi açmadan sökmüşsünüz. Elinizde kaldığında kilidi yine de açıp işlemciyi oturtup öyle kapatmanız lazım. Diğer türlü zaten yuvaya oturmaz. Eğer yine çalışmıyorsa çevirip pinleri kontrol edin; yamulma, bükülme, eğilme var mı, diye. Varsa ona göre konu açarsınız yine yardımcı olunur. Hemen parçaların yenisini almayı düşünmeyin, yazık günah önce bir çözüm bulalım.

Fotoğrafla desteklerseniz daha net anlaşılır ama siz o işlemciyi kilidi açmadan sökmüşsünüz. Elinizde kaldığında kilidi yine de açıp işlemciyi oturtup öyle kapatmanız lazım. Diğer türlü zaten yuvaya oturmaz. Eğer yine çalışmıyorsa çevirip pinleri kontrol edin; yamulma, bükülme, eğilme var mı, diye. Varsa ona göre konu açarsınız yine yardımcı olunur. Hemen parçaların yenisini almayı düşünmeyin, yazık günah önce bir çözüm bulalım.

Ya tabii ki o yüzden bu konuyu açtım hani almam gerekiyorsa hangisini alayım boşuna gereksiz harcama yapmamak için yani.
Akşam gittiğim zaman fotoğraf ile destekleyeceğim.

Hocam net bilgi alalım, en kötü garantide şansınızı deneyin. Karşılamaz büyük ihtimal ama sorundan emin olur, telafisi varsa ona göre yorum yaparız. Umarım düzelir 😊

Hocam net bilgi alalım, en kötü garantide şansınızı deneyin. Karşılamaz büyük ihtimal ama sorundan emin olur, telafisi varsa ona göre yorum yaparız. Umarım düzelir 😊

Şu an işteyim de hocam akşam gittiğimde görsel atacağım.
Anca sisteme göz atabilidim ve işlemciyi dikkatlice inceledikten sonra farkettim ki ucundaki üçgen işaretinin zıt köşesinde 4 tane pin yemulmuş çok hafif
Acaba herhangi bir tamiri yapılabilir mi?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı