Stok termal macun vs kaliteli termal macun

grkn31

Centipat
Daha fazla  
Bundan 7 8 ay önce aldım tam adı ASUS Vivobook X571 HN-1012 sorun ise ne oynarsam oynayayım işlemci direk 95'i görüyor undervolt ile 2.7GHz de kullanınca Max 85 gördüm. Termal macunu değiştirmeyi düşünüyorum undervolt harici işlemci 95 ekran kartı 85 derecelerde geziyor macun olarak Cooler Master maker almayı düşünüyorum sizce 3 3.5 GHz aralığında 85 derece civarı performans verecek seviyeye gelir mi?
Yani özünde stok laptop termal macunu vs kaliteli termal macun.

Son düzenleyen: Moderatör:
En kaliteli macunu kullansan bile zamanla performansı azalıyor illaki ısı artışı oluyor. Stok macunlar ilk zamanlar için hep yeterli olabilir ama güçlü işlemcilerde daha çabuk etkisini yitiriyor. Bence burada kazanan zaman faktörü.

Kaliteli termal macunun faydası olur tabii ama siz nasıl kullanıyorsunuz cihazı. Yani alttan falan hava almasını engelliyorsanız daha çabuk ısınmaya başlar.

Kaliteli termal macunun faydası olur tabii ama siz nasıl kullanıyorsunuz cihazı. Yani alttan falan hava almasını engelliyorsanız daha çabuk ısınmaya başlar.

Hocam alttan hava çıkışı var altına eğimli olacak şekilde bir şey koyuyorum hava rahat çıksın diye 4 5 cm daha yukarıda duruyor yani ama hiç fark etmiyor capserı geçti sanırım anlamadığım mevzu yani bundan 2-3 yıl öncesinin işlemcisi 4.1 GHz diye pazarlanıyor ama 4.1GHz de çalışsa uranyum yerine Intel'in 9.nesil işlemcileri kullanılır nükleer reaktörde.
CM nano olan termal macunu deneyebilirsiniz. Ben laptoplar için bunu kullanırdım.

Deneyeceğim hocam umarım 7 8 derece olsa da fark ettirir 95 den 90 altına düşsem yetecek

Hocam alttan hava çıkışı var altına eğimli olacak şekilde bir şey koyuyorum hava rahat çıksın diye 4 5 cm daha yukarıda duruyor yani ama hiç fark etmiyor capserı geçti sanırım anlamadığım mevzu yani bundan 2-3 yıl öncesinin işlemcisi 4.1 GHz diye pazarlanıyor ama 4.1GHz de çalışsa uranyum yerine Intel'in 9.nesil işlemcileri kullanılır nükleer reaktörde.

Deneyeceğim hocam umarım 7 8 derece olsa da fark ettirir 95 den 90 altına düşsem yetecek
deneyin hocam, fanı iyice temizleyi ihmal etmeyin.

Deneyeceğim hocam umarım 7 8 derece olsa da fark ettirir 95'den 90 altına düşsem yetecek.

Boşuna deneme MasterGel maker ve kryonaut Extreme kullandım 3.4GHz'lerde 95 dereceyi görüyor bilgisayarın soğutması iyi değil.

Geri
Yukarı