Stoklar düzelince ekran kartında fiyat ne olur?

Stokların düzelmesinden çok lojistiğin düzelmesi lazım, silikon probleminin düzelmesi lazım. Ayrıca belki önümüzdeki yıllarda sadece mininge özel güçlü kartlar üretilirse biz oyuncular rahat bir nefes alabiliriz!

Sorum şu 2022'nin sonlarına doğru stoklar düzelmeye başladı diyelim dolar kuru da 7 TL'ye kadar düştü desek, ekran kartı fiyatları ne olur?
2024 gibi muhtemelen yeniden bir stok sorunu başlayacak. 2022 başında kart fiyatları düşecek. Dolar 7 dersek 2020 ortasındaki fiyatlara geri döner. Ama Dolar 7 olmaz. Yani 2022 başında fiyatlar ne ise alınmalı. Tahminimce RTX3060 ayarında bir kart 4300TL olur.

2024 gibi muhtemelen yeniden bir stok sorunu başlayacak. 2022 başında kart fiyatları düşecek. Dolar 7 dersek 2020 ortasındaki fiyatlara geri döner. Ama dolar 7 olmaz. Yani 2022 başında fiyatlar ne ise alınmalı. Tahminimce RTX3060 ayarında bir kart 4300TL olur.

Hocam ben tam tersi düşünüyorum ülkemiz de bir şeyin fiyatı arttığı zaman asla geri eski fiyatına düşmüyor. Sadece fiyatlara fren yapabiliyorlar eskiden 5 bin TL'ye sistemler çok ucuk gelirdi şu an 20 30 bin TL'lik sistemler satılıyor ve bu fiyatlar normal geliyor gözümüze artık.

Hocam ben tam tersi düşünüyorum ülkemiz de bir şeyin fiyatı arttığı zaman asla geri eski fiyatına düşmüyor. Sadece fiyatlara fren yapabiliyorlar eskiden 5 bin TL'ye sistemler çok ucuk gelirdi şu an 20 30 bin TL'lik sistemler satılıyor ve bu fiyatlar normal geliyor gözümüze artık.
Türkiyede fiyatlar düşmezse yurt dışından getirtiriz çok da sorun değil yani. Önemli olan madencilikten kaynaklanan stok sorununun çözülmesi. Çözüldüğü taktirde rx 580 ler 1300-1500 tl lere rtx 3060 ti ler de 4000-5000tl bandına yani normal fiyatına geri dönecektir. Ayrıca not: yurtdışında fiyatlar düştüğü zaman türkiyedeki satıcılar seve seve (kibarcası) düşürmek zorunda kalacaklar öbür türlü satamayacaklar.

Yeni konular

Geri
Yukarı