StoreMI Sistemi Çökertti

FathOzka

Centipat
Merhaba.

Elimdeki XPG 128 GB M.2 SSD'ye Windows 10 kurdum. SanDisk 240 GB SSD ile 1 t HDD mi Store mi uygulaması ile birleştirdim. Yaklaşık 2 ay sorunsuz kullandım. Çok da faydasını gördüm ancak sorunlar bir bir ortaya cıkmaya başladı. Yakın zamanda tüm verilerimi depoladığı storemi yapılan diskimde veri yazma okuma vs işlemlerinde kitlenip kalmaya başladı, bazı oyunlarımda bu diskte yüklüydü ve oyunlarda aniden kitlenmelere sebep oluyordu. Araştırdım hiçbir çözüm bulamadım. Kafama göre birleştirmiş olduğum SSD'nin kablolarını söktüm ve sadece M.2 ile HDD olarak sistemimi başlattım. Bilgisayar sorunsuz başladı. Yeniden SSD kablolarını taktım blgisayarı açtığımda sanki hata veren PC değilmiş gibi sorunsuz çalışıyordu. Dün tekrar donma olayını yaşadım ve aynı şekilde SSD'yi PC'den ayırıp başlatmak istedim ve karşılaştığım olay hiç görmediğim bir hataydı. Siyah ekranda 82008600 hata kodu yazıyor ve sistem başlamıyordu. Windows'u yeniden yüklemek için USB taktığımda hiçbir diskimin görünmediğini fark ettim. Kurulum esnasında sürücüler yok ancak BIOS'ta hepsi gözüküyor. Başka bir Windows yüklü HDD ile bir şekilde sistemi başlattım disklerimin hiçbiri görünmüyordu. İnternetteki çözümleri deneyerek en sonun da disklerin offline olduğunu anladım. Disk yönetiminden offline olan diskleri Online yapmak icin her yolu denedim M.2 Online oldu ve bicimlerdirmeyi başardım ancak SSD çevrimdışı ve ne yaptıysam düzeltemedim. Bu tarz problem hakkında bilgisi olan varsa yardımcı olursa çok sevinirim.
Sistemim.
Gigabyte B450M GAMING.
R5 2600X.
G.Skill 2400 2x8 GB RAM.
Windows 10.

Geri
Yukarı