StreamLabs OBS ayar önerisi

EkmekArasiHDD

Megapat
Makaleler
3
Yer
Ordu/Perşembe
Merhabalar. Acer Nitro 5 AN515-54 model laptoba (i5 9300H ve GTX 1650) ve 6 Mbps upload hızına sahibim. StreamLabs OBS ayar tavsiyeniz nedir? Kaç bitrate vermeliyim? Düşük CPU kullanımını nasıl sağlarım? En önemlisi kaynakları en ama en minimum düzeyde nasıl kullanarak performansı arttırabilirim? Twitch'e yayın yapıyorum. Bir de hangisini kullanmalıyım? Düz OBS mi yoksa StreamLabs OBS mi?

Normal OBS mi Streamlabs mi sorusuna şöyle cevap vereyim; Streamlabs daha güzel görünüm olarak. Ayarı ise videolar izleyerek kendi bilgisayarınıza göre bulmalısınız.

Normal OBS mi Streamlabs mi sorusuna şöyle cevap vereyim; Streamlabs daha güzel görünüm olarak. Ayarı ise videolar izleyerek kendi bilgisayarınıza göre bulmalısınız.
Ayarları şunun için sormuştum hocam ne zaman OBS açsam fan hızı artıyor biraz ve bilgisayarımın kastığını hissediyorum. 120 HZ paneli var ve çok akıcı ama ne zaman OBS açıp yayına geçsem sanki 120 HZ'den 50 HZ'e düşüyor gibi oluyor. Oldukça rahatsız edici. Bunu gidermenin yolu varsa yapabilirim çünkü.
Online oyun oynarken 4000-4500, offline ise 5000 bandında bitrate vermenizi öneririm.
6 Mbps upload buna yetebilir değil mi? 720p60 yayın açıyorum çünkü.

Ayarları şunun için sormuştum hocam ne zaman OBS açsam fan hızı artıyor biraz ve bilgisayarımın kastığını hissediyorum. 120 HZ paneli var ve çok akıcı ama ne zaman OBS açıp yayına geçsem sanki 120 HZ'den 50 HZ'e düşüyor gibi oluyor. Oldukça rahatsız edici. Bunu gidermenin yolu varsa yapabilirim çünkü.
Streamlabs kullanıyorum ben, iyi yani sorun yok.

Geri
Yukarı