Streamlabs OBS ve OBS

safauuysall

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle merhabalar.

Yeni bilgisayar aldım ve tekrarda oyun yayını yapmaya karar verdim.

Streamlabs obs uygulamasını açıp ayarlarımı yapıyorum. Fakat oyun yakalamadan oyun eklediğimde, eskiden ekranda o beliriyordu. Şimdi göremiyorum, yani şöyle anlatayım. Csgo'ya tıkladığımda, obs ekranında görünüyor fakat alt tab yaptıgımda görünmüyor. Ayarlamalar yapamıyorum yani. Neden böyle anlamis degilim yardimci olabilecek var midir?

CSGO yeni güncellemesi ile 3. parti yazılımları engelliyor. Steamden kütüphaneye gir. Sol taraftaki sekmeden oyuna sağ tık yap, özellikler de, başlatma seçeneklerine bas. '' -allow_third_party_software '' oraya bunu yaz. Sorun çözülecek. Ama 3. parti yazılımlara izin verdiğin için güven faktörün düşebilir. Bunun hakkında bir açıklama yok.

CSGO yeni güncellemesi ile 3. parti yazılımları engelliyor. Steamden kütüphaneye gir. Sol taraftaki sekmeden oyuna sağ tık yap, özellikler de, başlatma seçeneklerine bas. '' -allow_third_party_software '' oraya bunu yaz. Sorun çözülecek. Ama 3. parti yazılımlara izin verdiğin için güven faktörün düşebilir. Bunun hakkında bir açıklama yok.

Cevabınız için teşekkür ederim. Denedim fakat, benim çözümüm bu değil. Söyleyeceğim şu ki, oyun ekranındayken yayına gidiyor ama oyundan alt+tab yapıp obs ekranına geçtiğim zaman, oyun penceresini göremiyorum. Eskiden düşük fps ile ya da donuk bir şekilde kalırdı ekranda. Kamera yerleştirme ayarlamaları vs yapmakta zorlanıyorum bu yüzden. Ayrıca 4/3 oynuyorum oyunu tam ölçekleyemedim onunla da uğraşıyorum.

Ekranı ölçeklemek için eğer ekrana çıkıyorsa shift tuşu ve mouse1 ile kendin ekran oranını ayarlayabilirsin. Sen büyün ihtimal Faceit AC ile girdin. Ben normal girdin sandığım için bu cevabı yazmıştım.

Ekranı ölçeklemek için eğer ekrana çıkıyorsa shift tuşu ve mouse1 ile kendin ekran oranını ayarlayabilirsin. Sen büyün ihtimal Faceit AC ile girdin. Ben normal girdin sandığım için bu cevabı yazmıştım.
Hayır normal steamden girdim farklı bir şey yapmadim. Kayıt yaptığımda bu şekil kayıt oluyor. Ben ölçeklendirme yapıp cs'yi tam ekran görebiliyorum. Fakat yayına öyle yansıtamıyorum.
Hayır normal steamden girdim farklı bir şey yapmadim. Kayıt yaptığımda bu şekil kayıt oluyor. Ben ölçeklendirme yapıp cs'yi tam ekran görebiliyorum. Fakat yayına öyle yansıtamıyorum.

Sol üst köşede 4/3 şekilde görünüyor

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    130 KB · Görüntüleme: 65
Dediğim gibi OBS ekranına gelin. Oyun yakalama kısmından gelen ekrana tıklayın yanlarda kırmızı çizgiler çıkması lazım. Shift tuşu ve mouse1 ile ayarlaman lazım

Dediğim gibi OBS ekranına gelin. Oyun yakalama kısmından gelen ekrana tıklayın yanlarda kırmızı çizgiler çıkması lazım. Shift tuşu ve mouse1 ile ayarlaman lazım
Ekran yakalama olarak eklediğim "Ana Ekran Leptop" bölümünü dediğiniz şekilde ölçekleyebiliyorum yer değiştirebiliyorum fakat, Oyun yakalama olarak eklediğim "Game Capture" kısmına onu yapamıyorum. Ben obs ekranındayken csgo'yu göremiyorum. Kayıt etmeye basıp oyuna girdiğim zaman daha sonra kayıtta görebiliyorum o da sol üstte demin resmini attığım şekilde oluyor.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı2.PNG
    Ekran Alıntısı2.PNG
    92,7 KB · Görüntüleme: 63
Ekran yakalama olarak eklediğim "Ana Ekran Leptop" bölümünü dediğiniz şekilde ölçekleyebiliyorum yer değiştirebiliyorum fakat, Oyun yakalama olarak eklediğim "Game Capture" kısmına onu yapamıyorum. Ben obs ekranındayken csgo'yu göremiyorum. Kayıt etmeye basıp oyuna girdiğim zaman daha sonra kayıtta görebiliyorum o da sol üstte demin resmini attığım şekilde oluyor.
Ekran gelmemesini sebebini söylemiştim. Bir de o kodu girerek dener misin? O zaman da OBS'de siyah mı gözükecek?
---
Yeni sahne oluşturun, oraya oyun yakalama oluşturun. Belirli bir pencere seç diyip CSGO'yu seçin. Dediğim kodu da girin.

Geri
Yukarı