Streamlabs OBS Yayın Donma Sorunu

Utinax

Decapat
Katılım
12 Mayıs 2019
Mesajlar
77
Daha önce "Dizüstü Bilgisayarlar" bölümüne konu açtım fakat yanlış yere konu açtığımı fark ettim. Yöneticiler diğer konuyu silebilirlerse mutlu olurum.

Merhaba arkadaşlar. Size çözümünü bulamadığım için kafayı yemek üzere olduğum sorunumu anlatacağım.

Ben ETS 2 yayını yapmak istiyorum. Oyunda hiçbir kasma, donma, takılma söz konusu değilken yayında 1 saniye aralıklarla yayın donuyor. Şöyle de ilginç bir şey var ki oyunu aşağı aldığım zaman yayındaki donma gidiyor. Mesela diyelim tırı sürüyorum, tır giderken oyunu aşağı alıyorum ve yayına baktığımda görüyorum ki donma yok. Fakat oyuna tekrar girdiğimde ise takılma tekrar olmaya başlıyor. Encoderların hepsini tek tek denedim, bitratei düşürdüm, oyun ayarlarını FPS'im gayet iyi olmasına rağmen en düşüğe aldım, her şeyi denedim fakat çözümü bulamadım.

Yaşadığım soruna yakın bir sorun alan birisinin konusunu gördüm. Konu burada. Fakat bu çözümü denediğimde ise bu sefer Streamlabs OBS, ETS 2'yi görmemeye başladı. Hem oyun yakaladan yapmayı denedim hem pencere yakaladan yapmayı denedim fakat ETS 2'yi hiçbir şekilde OBS'ye aktaramıyorum.

İşin içinden çıkamıyorum. Yardımlarınızı bekliyorum.

Streamlabs OBS ayarlarım:
1-jpg.472206


Bilgisayarımın özellikleri:

İşlemci: Intel(R) Core(TM) i7-7500U CPU @ 2.70 GHz
Ekran kartı: NVIDIA GeForce GTX 950M 4 GB DDR3
Bellek: 16 GB DDR3
 
KS
KS
U

Utinax

Decapat
Katılım
12 Mayıs 2019
Mesajlar
77
Arkadaşlar sorunu şöyle çözdüm anlatıyorum. Önceden Ekran Yakalama seçeneğini yaptığımda siyah ekran sorunu oluşuyordu. Sonrasında Streamlabs OBS'yi Entegre Grafik ile açtım ve Ekran Yakalama seçeneğini seçtiğimde ekran geldi. Sonrasında oyuna girip yayın açtığımda hiçbir kasma, donma olmadığını gördüm. Olayların encoderlar veya bitrateler ile hiçbir alakası yok. Şu anda 3000 bitrate ile rahat bir şekilde yayın yapabiliyorum. Herkese teşekkür ederim.

Konu kilitlenebilir.
 
Yukarı