Şu an Aliexpress'ten bir şey alınır mı?

deMarc

Kilopat
Bugünlerde Coronavirüs nedeniyle Aliexpress üzerinden alacağımız herhangi bir ürünün Çin'den gönderilmesi, gümrükten geçişi ya da PTT ile dağıtımı konularının herhangi birinde bir sorun yaşanma ihtimali var mı?

Şu an herkes internetten alışveriş yaptığı için dostum. Kargo şirketleri yoğun bir durumda. Bu nedenle ürünün Çinden geldiğinde kargo dağıtımı 2-3 gün gecikebilir. Onun dışında bir sorun çıkaracağını sanmıyorum. Ürünün geldiğinde bir kontrol et. Nemli mi değil mi? Sen yine de her ihtimale karşı nemli olsun olmasın bir kolonyalı bezle ürünün kendisini paketini falan her şeyini sil sonra da elini güzelce yıka :)

Coronavirüs karton ve plastik gibi yüzeylerde sadece 3 gün yaşıyor yani o konu hakkında endişelenmenize gerek yok fakat telefon falan alacaksanız gümrüğe takılabilir.

16 Mart'ta sipariş verdim, iki gün içerisinde Çin'den çıkışı yapıldı ama gümrük ve PTT derken gelmesi bir ayı geçecek gibi.

Şu an herkes internetten alışveriş yaptığı için dostum. Kargo şirketleri yoğun bir durumda. Bu nedenle ürünün çinden geldiğinde kargo dağıtımı 2-3 gün gecikebilir. Onun dışında bir sorun çıkaracağını sanmıyorum. Ürünün geldiğinde bir kontrol et. Nemli mi değil mi? Sen yine de her ihtimale karşı nemli olsun olmasın bir kolonyalı bezle ürünün kendisini paketini falan her şeyini sil sonra da elini güzelce yıka :)

Forumda bu konuyla alakalı birçok başlık açıldı, neredeyse herkes şikayetçi, ürünler en az 1ay gecikmeli gelir. PTT ürünleri teslim etmiyor. Ben 2 ay önce mouse siparişi verdim halen haber yok.

O kadar bakmadım dostum fikrimi söyledim. Ama zaten PTT yavaş bir kargo şirketi. Ben bu zamanlarda UPS kullanıyorum. Size de tavsiye ederim.

Evet ürünü PTT yerine otostopla gönderseler daha çabuk gelir :) kargo şirketini nasıl değiştiriyoruz? Ben seçeneklere çok baktım ama bulamadım. Tarif edersen çok makbule geçer.

Cevaplara teşekkürler. Belki Çin’de karantinadan dolayı ürünler kargoya verilmiyordur, verilse bile bizim gümrüğümüzde ürünün menşei Çin olduğu için alınmama durumu oluyordur diye düşünerek sordum aslında. Gecikmeli de olsa gelebiliyorsa sıkıntı yok. Ufak bir bilgisayar parçası sipariş edecektim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı