Şu an İmkanınız Olsa Yurt Dışına Gider Misiniz?

Şu an İmkanınız Olsa Yurt Dışına Gider Misiniz?

• Oy verenlerin toplamı
    285
Benim okulu bitirip meslek sahibi olmama nereden baksanız 6-7 yıl var. 6-7 yıl sonra ben Türkiye'nin şimdikinden çok çok daha iyi bir durumda olacağını düşünüyorum, o yüzden burada kalmayı tercih ediyorum.

Ben bayılmıyorum yani 4000TL'lik Series S'i almak için bir taraflarımı yırtmaya.
ABD'de 500 dolar. Asgari ücret aldığını düşünelim. Saati 10 dolar. Hatta bazı yerlerde 15 dolar. Matematiksel hesaplamaya göre 1 haftalık çalışmanla alırsın. ABD'de asgari ücretli çalışan sayısı %0'a yakın. Asgari ücretle bile 1 haftada alıyorsun. Türkiye'de 2 aylık maaş.(Asgari ücret)

10 saattir bunu anlatmaya çalışıyorum. Bu durumda bile burada kalmak isteyenler varmış en çok ona şaşırdı

Maalesef çocuk kelimesi hakaret olarak kullanılıyor. Ama çocuk olmak kötü değil aksine çok iyi bir şeydir. Hala eğlenebilmek, gülmek herkesin yapabileceği şey değildir. Daima umutlu, yaşama sevinci ile dolu olmak herkesin yapabileceği bir şey değildir. Bundan dolayı gayet doğal görüyorum.
Çok haklısınız 17 yaşındayım ben 4 ay sonra 18 olacağım bu yüzden çok üzgünüm :(

Yeni konular

Geri
Yukarı