Şu an İmkanınız Olsa Yurt Dışına Gider Misiniz?

Şu an İmkanınız Olsa Yurt Dışına Gider Misiniz?

• Oy verenlerin toplamı
    285
Sen benim ağzımı aştıracaksın! Bu millete tek bir laf dahi etmeye kalkma ve gitmek istiyorsan da git. Tek başıma hiçbir şey yapamazmışım. Hep bu laflar engeller zaten en büyük hayalleri. Dur tahmin edeyim 10 yaşında bir veletsin ve doları görüp ülke çok kötü dedin. Ve Amerika'da hiçbir vasfın olmadan Pizza satarak para kazanacağını sanıyorsun.
Anlattıkların benimle ilgili değil. Çünkü ben öyle birisi değilim. Sen milleti değiştirmeye başla, yardımına geleceğim. Dolarla bu işin alakası yok. İstersen ekonomi dersi vereyim. Büyük ihtimalle ekonominin e'sinden bile anlamıyorsun. 5 temel kriterim var. Türkiye 5 temel kriterime uymuyor.

Millet değişmeden, Türkiye'yi değiştiremezsin. Bana nasıl değiştireceğini anlat, dinleyeyim. 5 temel kriterim için "liberalizm nedir" yazımı okumanızı tavsiye ederim.
En başta her şeyde din arayan dine göre hareket eden insanları ayıklamak. 2. olarak kolaya konulmamasını sağlamak. Bir şeye ihtiyacımız mı var önce biz üretmeyi denemeliyiz. Üretmeden doların küçük çaplı düşebilme şansı olsa da hep bir noktada sıçrayacağını aklımıza kazımalıyız. Daha bunlar başlıca sebepler. Şu anda ekonomiye güven yok. 8 ayda 5 merkez bankası başkanı değiştirirsek olacağı o. Böyle bir ülkeye neden yatırım yapsınlar? Bu saydıklarım kaba ve başlıca sebepler.

En başta her şeyde din arayan dine göre hareket eden insanları ayıklamak. 2. olarak kolaya konulmamasını sağlamak. Bir şeye ihtiyacımız mı var önce biz üretmeyi denemeliyiz. Üretmeden doların küçük çaplı düşebilme şansı olsa da hep bir noktada sıçrayacağını aklımıza kazımalıyız. Daha bunlar başlıca sebepler. Şu anda ekonomiye güven yok. 8 ayda 5 merkez bankası başkanı değiştirirsek olacağı o. Böyle bir ülkeye neden yatırım yapsınlar? Bu saydıklarım kaba ve başlıca sebepler.
Çok doğru. Tek katılmadığım nokta: Doları düşürmek. Doları düşürmek ülkenin faydasına değildir. Türkiye, yüksek teknoloji mal üretmesi gerekir.

Herkesin düşüncesine saygı duyarım. Aynı fikirde olmayı beklemiyorum.

Buna sadece gülerim, hahahahah. Sana o hadsiz mesajını alıntılayacaktım fakat, sen daha bu cümleyi sarf ettiğin yazında bile kendinle çelişmişsin. Saygıdan nasibini almadığın çok açık.

Sebebiniz ümmet ve din gibi saçmalıklar olmasın.

Geri
Yukarı