Şu an kullandığınız internet tarayıcısı

Tarayıcı?

• Chrome

Oy: 78 55,3%
  • Firefox

Oy: 15 10,6%
  • Opera

Oy: 38 27,0%
  • Edge

Oy: 3 2,1%
  • Diğer

Oy: 7 5,0%

• Oy verenlerin toplamı
    141
Chrome ile Firefox arasında gidip geliyorum sürekli. Firefox Windows 'ta daha hızlı ama Android tarafında chrome daha iyi. Ayrıca chrome Google hesabı ile tam senkronize oluyor. Firefox senkronizasyonu için ayrı hesap açmak lazım.

Google Chrome, Opera ve Microsoft Edge birbirine yakın tarayıcılar çünkü 3 ü de Chromium tabanlı. Ve ben Google Chrome kullanıyorum.

%34 Opera kullaniyorsa Opera'nin neden bundan haberi yok? 🥰 🥰 😺 Saka bir yana, ben de Opera kullaniyorum ama istatistiklerde Opera %10 bile gorunmuyor dunyada. Bir tek bizim forumda %34 herhalde. Opera Chrome Plus zaten. Bir de Chrome eklentileri kurulabildigini de goz onune alirsak Chrome++ oluyor. Firefox'u birakma nedenim sync'in surekli basa bela olmasi.Onun yuzunden kac defa bookmarklarim yok oldu. Hep elle aldigim eski yedeklere donmek zorunda kaldim. O yuzden Opera diyorum.

Uzun zamandır Google Chrome kullanıyorum ve oldukça memnunum. Farklılık istiyor ama hızlı bir web tarayıcısı arıyorsanız; Microsoft Edge, Brave ve Vivaldi tarayıcılarını tavsiye edebilirim. Yandex tarayıcısını kesinlikle tavsiye etmem. Bir zamanlar iyi olsa bile artık gereksiz ve durduk yere sistemi kastırıyor ve söylediğim tarayıcılar kadar kaliteli ve işlevsel sayılmaz. Yandex tarayıcısı yerine söylediğim tarayıcıları deneyebilir veya Opera kullanabilirsiniz. Opera tarayıcısında Chrome'da kullandığım birçok eklenti sıkıntı çıkarınca, bilgisayarımdan silmiş ve uzun süre kullanmamıştım ama artık düzelmiş olabilir. Mozilla Firefox ise Chrome, Brave, Vivaldi ve Opera'nın yanında biraz hantal ve yavaş kalıyor sanki. En azından bana öyle geldi.
Chrome ama hiç başka tarayıcı kullanmadim. Başka iyi varsa tavsiye edebilir misiniz?
Brave, Vivaldi ve Microsoft Edge tarayıcılarını tavsiye ederim. Chrome kullanmaktan bunaldıysanız, deneyebilirsiniz.
Birkaç yıl Firefox, ardından uzunca bir süre Google Chrome kullandım. Kısa bir süreliğine Opera'ya geçtim fakat açılma süresi biraz canımı sıktı. Tekrar Chrome'a geçtim ve hala onu kullanıyorum. Aslında bir değişikliğe çok ihtiyacım var. Konuda yer alan Opera GX ve Cyberfox'u deneyeceğim hemen 🤩
Benim söylediğim tarayıcılara da mutlaka bir göz atın bence 🙂.
Reklam engelleyicisi, kripto para madenciliğine karşı aldığı tedbirler ve dahili vpn ile Opera gönlümün kralı şu anda.
Dahili VPN eklentisi gerçekten çok iyi çalışıyor ama dahili reklam engelleyicisi beş para etmez bence. Uzun zamandır her tarayıcıda reklam ve kripto para madenciliği engelleyicisi olarak; uBlock Origin kullanıyorum ve bence en iyisi.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı