Su dökülen laptop bozulur mu?

Laptopa su döküldü arka kapak ve klavyeye hemen sildim emmeden şu an çalışıyor fakat bozulur mu? Hemen sildim.

Ban çay dökmüştüm o gün çalıştı cahilliğimden kullanmaya devam ettim bir şey olmadı sanıp yarın açılmadı anakart değişti o dönem 400 TL aldılar o dönem için büyük paraydı maddi zarar açmasını istemiyorsanız derhal kapatın.

Ban çay dökmüştüm o gün çalıştı cahilliğimden kullanmaya devam ettim bir şey olmadı sanıp yarın açılmadı anakart değişti o dönem 400 TL aldılar o dönem için büyük paraydı maddi zarar açmasını istemiyorsanız derhal kapatın.

Kapatıyorum inşallah içine kaçmamıştır.

Kapattıkdan sonra ne yapayım?

Laptopun içinde fanlar var malum, siz hemen kullanınca içine kaçan su damlacıkları vs varsa kasaya yayılmasına sebep olmuş olabilir. O yüzden yukarıda belirtildiği gibi yarına kadar kullanmayın kurusun en azından. Çok su döküldüyse ve garantisi yoksa kasayı açıp en azından ulaşabildiğiniz noktalarda sıvı izleri ya da damlacıklar vs var mı kontrol de edebilirsiniz. Varsa bariz bir ıslaklık önce kuru bir bezle ya da peçeteyle (dağılmayacak türden bir peçete olursa iyi olur) fazla bastırmadan suyu emdirmeye çalışın sonrada saç kurutma makinesiyle hafif ayarda kurulayın ve yine 1 gün falan açmayın bekleyin. Benim tavsiyem bu yönde olurdu.

Yeni konular

Geri
Yukarı