Şu dönemde bilgisayar toplamak ve laptop almak mantıklı mı?

Aykut Keskin

Hectopat
Daha fazla  
Elimdeki laptop artık kullanılamaz duruma geldiği için ilk defa masaüstü bir sistem toplamak ve yanına da üniversite için düşük seviye de olsa bir laptop almak istiyorum. Çoğu yerde corona dönemi nedeniyle üretim yavaşladığı için şu an fiyatların yüksek olduğu söyleniyor sizce 2-3 ay daha beklemeli miyim yoksa pek bir şey değişmez mi?
(Masaüstü için 5-6 bin arası, laptop için de 3000 civarı bütçe ayırmayı düşünüyorum)
(Masaüstünü oyun için laptop ise günlük işler için kullanacağım)

Son düzenleyen: Moderatör:
2-3 aylık süre içerisinde fiyatların düşeceğini hiç sanmıyorum. Tavsiyem masaüstünü sıfır toplamak yerine temiz bir ikinci el PC almandır.

Son zamanlarda fiyatların deli gibi artmasına rağmen belirttiğin bütçeyle işini görecek sistemler alabilirsin. Ben sürekli olarak takip ettiğim ve 6-7 ay öncesine kadar 2000 TL'ye alabileceğim sisteme bu hafta 2800 TL verdim. Fakat şu durumların ne zaman geçeceği malum, fiyatlar birkaç ay sonra daha da yüksek olabilir.

Ben de bu konuyu açacaktım isabet olmuş. Ben de birkaç şey söylemek istiyorum. Ben normalde ps4 pro alacaktım ama virüs bahanesiyle fiyatlar 9 bin TL bandına dayanınca yeter bu saçmalık deyip pc kanadına geçtim. Lakin piyasayı takip etmediğim için fiyatlar ne kadar zıpladı bu dönemde bilmiyorum. Malum bizim ülkede bu sene aldığını seneye asla daha ucuza alamazsın fiyat düşmez. Acaba şu an ğx bileşenleri için de deli gibi bir zıplama var mı? Yani şu 1 ayı geçirip almak mı mantıklı yoksa piyasa çok oynamadı ise kurun daha fazla yukarı gitmesine izin vermeden almalı mı?
Piyasaya hakim arkadaşlardan bilgi rica ediyoruz.

Yeni konular

Geri
Yukarı