Su ile Giden Araba

Bu konu bayadır vardı, aşağıda iyice açıklanmış.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben bu kadar basit bir sistemin şimdiye kadar arabalarda kullanılmasının bir sebebinin olduğunu düşünüyorum. Yani "Ne nedir" videosunu daha öncede izlemiştim, oradaki arkadaşın dediğini gibi suyu ayrıştırmak için kullanılan güç ve aradaki kayıplar demek ki kazanç sağlamıyor. Diğer türlü olsaydı bu kadar ARGE yatırımı yapan ve %0,5 yakıt tasarrufu sağlayacağım diye tasarımdan tutun lastiklere, aerodinamikten tutunda ağırlığa kadar bu paralar neden harcanıyor? Madem çözüm bu kadar basitti de kimsenin aklına gelmedi mi?

Ben bu kadar basit bir sistemin şimdiye kadar arabalarda kullanılmasının bir sebebinin olduğunu düşünüyorum. Yani "Ne nedir" videosunu daha öncede izlemiştim, oradaki arkadaşın dediğini gibi suyu ayrıştırmak için kullanılan güç ve aradaki kayıplar demek ki kazanç sağlamıyor. Diğer türlü olsaydı bu kadar ARGE yatırımı yapan ve %0,5 yakıt tasarrufu sağlayacağım diye tasarımdan tutun lastiklere, aerodinamikten tutunda ağırlığa kadar bu paralar neden harcanıyor? Madem çözüm bu kadar basitti de kimsenin aklına gelmedi mi?
Petrol lobisinden başka mantıklı açıklaması yok. Geçmişte de böyle icat yapanları petrol satışını azaltmasın diye susturmuşlar.

Petrol lobisinden başka mantıklı açıklaması yok. Geçmişte de böyle icat yapanları petrol satışını azaltmasın diye susturmuşlar.
Ya da %3'lük su hakkımızı arabalarda da kullanıp, gerçekleşmesi beklenen su krizini daha yakın bir tarihe çekmek istememişlerdir belki de.

Petrol önemli tabiki ama bir tek arabalarımızın yakıtı değil ki, uçak yakıtı, plastikler petrol türevi, yollara dökülen asfalt gibi bir çok şeyin ham maddesi, diğer bir taraftan o zaman hybrit ve elektrikli araçları da ürettirmezlerdi değil mi?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı