Su manyetik çekimi etkiler mi?

alperengalip

Centipat
Katılım
1 Temmuz 2019
Mesajlar
603
Çözümler
5
Yer
Manisa
Bir motor suyun altında paslanma başlayana kadar veya suyun iletkenliği güç kaynağını zorlayana kadar sorunsuz çalışabildiğini test ettik ve gördük. Peki su elektrik motorunun bobinlerinin oluşturmuş olduğu manyetik alanı etkiler mi? Su direnci sürtünme oluşturarak bir performans düşüşü oluşturuyor, motorun suyun altında manyetik alanı zayıflar mı? Bobinlerin oluşturduğu manyetik çekim düşer ise motorun hızı, verimliliği ve gücü düşer, bu düşüşe su sebep olur mu? Umarım açıklayabilmişimdir kendimi yanıtlarınızı bekliyorum.
 

Cruslan

Hectopat
Katılım
6 Temmuz 2018
Mesajlar
5.653
Makaleler
12
Çözümler
45
Yer
F-22 Raptor
Düşünce olarak manyetik alanı etkileyecektir. Su fiziksel bir engel gibi davranıp karşı tarafa manyetik enerjinin ulaşmasını engelleyecektir tahminen.
 

riseofturkey

Hectopat
Katılım
13 Haziran 2015
Mesajlar
709
Makaleler
2
Çözümler
3
Yer
Antalya/Finike
Motor çevreye sudayken havaya göre daha az manyetik alan göndermiş olacak. Bu engel uzaklığın karesiyle ters orantılı olduğu için rotor ve bobinlerin arasındaki uzaklık da birbirine çok fazla yakın oldukları için bobinlerin oluşturduğu rotoru etkileyen manyetik alan kuvveti sudan dolayı azalmayacaktır çünkü birbirlerine çok yakınlar.
 
Yukarı