Su toplanmasına rağmen yürümek zararlı mı?

SabriKeser

Hectopat
Yer
Aksaray
Daha fazla  
Bugün neredeyse tam 1 saat yürüdüm bir yürüyüş parkında. Ama üşendiğim için çorap giymemiştim (son pişmanlık çare etmiyor). Sol ayağımın serçe parmağı ayakkabıya sürtüyordu. O yüzden kısa kesip eve geldim. İlk baktığımda fazla büyük değildi. Şimdi olması gereken boyutta. Bastırmadıkça acıtmıyor. Patlatmak istemiyorum steril bir ortam olacağından emin olamayacağımdan dolayı. Yarın çorap giyip gitsem sorun olur mu? Ya da peçete vs. ile sarsam çorabın altında? Ayakkabı yeterince geniş. Ucu bayağı açık.

Bugün neredeyse tam 1 saat yürüdüm bir yürüyüş parkında. Ama üşendiğim için çorap giymemiştim (son pişmanlık çare etmiyor). Sol ayağımın serçe parmağı ayakkabıya sürtüyordu. O yüzden kısa kesip eve geldim. İlk baktığımda fazla büyük değildi. Şimdi olması gereken boyutta. Bastırmadıkça acıtmıyor. Patlatmak istemiyorum steril bir ortam olacağından emin olamayacağımdan dolayı. Yarın çorap giyip gitsem sorun olur mu? Ya da peçete vs. ile sarsam çorabın altında? Ayakkabı yeterince geniş. Ucu bayağı açık.

Aynı durum bende de geçerli bende çorap giymedim sadece bastırınca acıyor.

Ya eninde sonunda patlayacak zaten. Yürürken, steril olmayan bir ortamda patlayacağına, düzgün bir ortamda yap gitsin. Gerisi yara iyileşmesi ile aynı. En fazla bir haftaya hiçbir şeyin kalmaz.

Şimdi patlatılırsa çok acır ama. Zamanla kendisi patlayınca parmaktaki ufak bir ıslaklık haricinde hissedilmiyor. Steril olması konusunda haklısınız sanırım ama bende çok oldu bir zararını görmedim.

Şimdi patlatılırsa çok acır ama. Zamanla kendisi patlayınca parmaktaki ufak bir ıslaklık haricinde hissedilmiyor. Steril olması konusunda haklısınız sanırım ama bende çok oldu bir zararını görmedim.

Ben iğneyi çakmakla ısıtıp dürtüyordum. Sonra yara bandı takıyordum bir günlüğüne. Aslında oksijen ile teması olması daha iyi, daha hızlı iyileşir ancak enfeksiyon riski de var maalesef.

Hiç dokunmayın, kendi kendine patlar. Yara kremi varsa sürebilirsiniz. Acıyabilir 3-4 gün. Yara bandı mutlaka yapıştırın. Geçmiş olsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı