Subnautica dosyasında gerçekten virüs var mıdır?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

JANITHON_JR

Centipat
Herkese merhaba, Full program adresinden ekteki dosyayı indirdim ve virüslü olup olmadığını öğrenmek için VirusTotal'den aratınca sadece 1 tane virüs var dedi. Sizce doğru mudur? Veya çok bir zararı olur mu? Site güvenilinir mi? Çünkü bir de Minecraft Dungeons indirdim ve onda VirusTotal'den bakınca virüs yoktu ama onda da olabilir çok güvenemiyorum açıkçası.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2023-01-30 144824.png
    Ekran görüntüsü 2023-01-30 144824.png
    66,6 KB · Görüntüleme: 49
  • Ekran görüntüsü 2023-01-30 144858.png
    Ekran görüntüsü 2023-01-30 144858.png
    30,2 KB · Görüntüleme: 55
Bir şey olacağını zannetmiyorum ama yine de çalıştırmadan önce Malwarebytes ile tarayın bence.

Herkese merhaba, Full program adresinden ekteki dosyayı indirdim ve virüslü olup olmadığını öğrenmek için VirusTotal'den aratınca sadece 1 tane virüs var dedi. Sizce doğru mudur? Veya çok bir zararı olur mu? Site güvenilinir mi? Çünkü bir de Minecraft Dungeons indirdim ve onda VirusTotal'den bakınca virüs yoktu ama onda da olabilir çok güvenemiyorum açıkçası.

Anladığım kadarıyla crack oyun indirmişsiniz hiç hoş değil içinden her şey çıkabilir.

Sonuç 1 virüsün olduğunu değil, 72 antivirüs programından 1 tanesinin virüs bulduğundan bahsetmiş. Ayrıca sol üstteki sayının hemen altında sağa doğru kaymış bir tik var bunun anlamı; birkaç kişi bu dosyayı indirmiş ve doğrulamış ama yine de size kalmış crackli bir oyun sonuçta.

False-positive oluyor diye biliyorum.

Bahsettiğiniz site ve benzeri sitelerden oyun/program indirmek hem bilgisayarınıza zararlı hem de size. Emek hırsızlığı yapmayın, ya gidip parasını verin alın oyunu/programı, ya da yüklemeyin bu kadar basit.
Sosyal korsan içeriğe karşıdır.

Crackli dosyayı virüs olarak görür programlar, normal.

Oyun zaten 16.50 tl indirimde ne bu para kurtarma sevdası...

Oyun zaten 16.50 TL indirimde ne bu para kurtarma sevdası...

Para kurtarma sevdasından çok Türkiye'de crackin çok rahat yapılması ve hor görülmemesi o adam kaç saat oyunu yaptı Steam'e çıkardı emek harcadı ama bizim falanca indir siteleri tarafından çok kolay cracklenip ulaşılabilmesi.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı