Süleyman Soylu: "LGBT’yi çocuklarımızı ahlaksızlığa sevk etmesin diye engelledik, biz Müslüman bir devletiz"

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
LGBT konusu hakkında yorumum yok fakat "Biz Müslüman bir devletiz" kısmına katılmıyorum.
Türkiye laik bir ülke değil miydi?

Ülkenin bakanı ülkenin yasalarından bir haber...
Türkiye Cumhuriyeti anayasası madde 2:
Türkiye Cumhuriyeti, toplumun huzuru, millî dayanışma ve adalet anlayışı içinde, insan haklarına saygılı, Atatürk milliyetçiliğine bağlı, başlangıçta belirtilen temel ilkelere dayanan, demokratik, lâik ve sosyal bir hukuk devletidir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
LGBT konusu hakkında yorumum yok fakat "Biz Müslüman bir devletiz" kısmına katılmıyorum.
Türkiye laik bir ülke değil miydi?
Müslümanız dese daha doğru olabilirdi. Gerçi ne kadar öyleler tartışılır ama neyse...

Konuyu mu çevirme? Ya kafayı yiyeceğim. Adamın bu konu hakkında birden fazla cümlesi var. Sana da kaynak atmak zorunda değilim. Burada boş bir tartışma başlatacağına git araştır. Laiklik ilkesini de mi bilmiyorsun? Sence bu Atatürk'ün yönetimde İslam'i istememesinin en büyük kaynağı değil mi?

Hocam din ve devlet işlerinin ayrı tutulması gerektiğini biliyorum bu ülkenin laik olduğunu, da biliyorum ben sana o cümle ile ilgili kaynak istedim fakat kaynak atamazsın çünkü öyle bir cümle söylemedi Mustafa Kemal Atatürk.

Tam tersi, İslam’la siyaset hep iç içe olmuştur, inanan için olmalıdır da.
Kötü bir yönetim sonucu İslamı temsil eden iktidar, insanları dinden tiksindirdi. Hala var olması gerektiğini mi savunuyorsunuz? Herkese eşitlik sağladığını söyleyip, sadece inançlılara kardeşim diyerek ne kazandı siyasal İslam?

Kötü bir yönetim sonucu İslamı temsil eden iktidar, insanları dinden tiksindirdi. Hala var olması gerektiğini mi savunuyorsunuz? Herkese eşitlik sağladığını söyleyip, sadece inançlılara kardeşim diyerek ne kazandı siyasal İslam?

Çok haklı bir yorum, bu adamlar yüzünden Ateist olanların haddi hesabı yok gençliğin yarısı başka dine kaydı. Daha ergenlik çağında ki çocuk "Şimdi ben Müslümanım ama fakirlik içinde yaşıyorum dua ediyorum çabalıyorum ama hiç bir şey alamıyorum" diyerek kendilerini başka dinlere çektiler. Bu adamlar şimdi nasıl Cennete gidecek?

s-4671de9816455ea0e86b85e522d6c44fc262597f.jpg

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı