Süleyman Soylu: "LGBT’yi çocuklarımızı ahlaksızlığa sevk etmesin diye engelledik, biz Müslüman bir devletiz"

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
LGBT konusu hakkında yorumum yok fakat "Biz Müslüman bir devletiz" kısmına katılmıyorum.
Türkiye laik bir ülke değil miydi?

İç içe olan her ülke geriye gitti, gördük ve görüyoruz. Burası Laik bir ülkedir öyle kalacaktır :) İslam'la siyaset çok ayrı kavramlardır.
Ben laikliği savunuyorum zaten. İslami yönetim mükemmeldir de demedim. Ayrı kavramlar demek için İslam’ı bilmemek lazım. Şeriat nedir?
Kötü bir yönetim sonucu İslamı temsil eden iktidar, insanları dinden tiksindirdi. Hala var olması gerektiğini mi savunuyorsunuz? Herkese eşitlik sağladığını söyleyip, sadece inançlılara kardeşim diyerek ne kazandı siyasal İslam?
Savunduğumu hangi cümlemden çıkardınız? Siyasal İslam diye bir şey yoktur. İslam siyaseti de kapsar.

Laik bir ülkeyiz İslam ülkesi değiliz ama %89 Müslüman topluluktan oluşmaktayız
LGBT gerçekten iç açıcı konu değil.

Köken olarak çoğunluk olarak müslümanız ancak Mustafa Kemal Atatürk'ün kurduğu onlarca tarihimizin içinde olan insanların bütün insanlar ile bir medeniyet anlayışı değildir bu.

Olayı bu yönden eleştirmek yönüne sonradan bir yönelim olan LGBT'yi kötü ya da iyi göstermeyi tartışan bir iktidar var kişinin yönelimini kısıtlıyan ve en temel maddelerden özgürlüğü kısıtlıyor böyle açıklamalar yapmak için bir düşünme yardımcısı gerekirdi gülünç bir durum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı