Süleyman Soylu: "LGBT’yi çocuklarımızı ahlaksızlığa sevk etmesin diye engelledik, biz Müslüman bir devletiz"

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
LGBT konusu hakkında yorumum yok fakat "Biz Müslüman bir devletiz" kısmına katılmıyorum.
Türkiye laik bir ülke değil miydi?

Peki.
Sabancı üniversitesi'nin katkılarıyla yapılan bir ankete göre de bu oran %98, 3'e ulaşmaktadır. Ipsos'un 2016 tarihli anketine göre Türkiye'deki Müslüman'lar nüfusun %82'sini oluşturmaktadır. Optimar'ın 2019'da yayınladığı ankete göre ise Müslüman'ların nüfusa oranı %89, 5'tur.
Ayrıca.
Fransız bir şirket tarafından, 22 ülkeden 17.180 katılımcı ile görüşülen bir başka ankette ise Türkiye'deki katılımcıların %7'sinin ateist, %3'ünün ise agnostik olduğu raporlandı. 2015'te konda araştırmasına göre Türkiye'nin %2, 9'u ateistlerden oluşmaktadır nokta.
Nokta cümlenin sonunda var zaten görebiliyorum. Kaynak olarak text değil basılıysa MLA değilse link yazmak mantıklı. 17 bin kişiyle (ki din oldukça komplike ve değişkendir) koca ülkeyi bir mi tutacağız?

Oran için kaynak alabilir miyim? İyice ayırın ama.

Ayrıca Türkiye'deki insanların Müslüman olduğundan süphem var çünkü bir Müslüman.
Yukarıdaki arkadaşın dediği gibi: Akraba evliliği, miras için birbiri öldürüp ormana gömmek, halaya teyzeye kuzene yengeye hallenmek, komşudan çocuk yapmak hayvana tecavüz etmek. Türkiye'nin özeti bir Müslüman bunları yapmaz yapmamalıda yani bana göre çoğu Müslüman değil bunlar sadece kağıt üzerindeki sayılar.
LGBT hakkında çok kinliyim. Eş cinsel olması beni pek bağlamaz ama onlar bizim gözümüze sokuyorlar. Hadi biz akıl gelişimini tamamlamış insanları geçtim oyunlara sokuyorlar. Oyunları kullanarak küçük çocukların bilinç altlarına yerleştiriyorlar.

Katılıyorum.

Ayrıca Türkiye'deki insanların Müslüman olduğundan süphem var çünkü bir Müslüman.
Yukarıdaki arkadaşın dediği gibi: Akraba evliliği, miras için birbiri öldürüp ormana gömmek, halaya teyzeye kuzene yengeye hallenmek, komşudan çocuk yapmak hayvana tecavüz etmek. Türkiye'nin özeti bir Müslüman bunları yapmaz yapmamalıda yani bana göre çoğu Müslüman değil bunlar sadece kağıt üzerindeki sayılar.

Katılıyorum. Aslında herkes her şeyin farkında işlerine böylesi geliyor inan bana. İstedikleri Müslüman'ların böyle biri olduğunu insanlara lanse etmek. Gerçek Türk gerçek Müslüman bunların hiçbirini yapmaz yapamaz. Bu tarz insanları Müslümanlığa ve Türklüğe yakıştırmak kansızlıktır.
Bu tecavüzcülere karaktersiz haysiyetsiz insan demek yerine Müslüman Türk demeyi tercih eden bir aşağılık kitle var sonuna kadar savaşacağız bu insanlarla.

Bu tecavüzcülere karaktersiz haysiyetsiz insan demek yerine Müslüman Türk demeyi tercih eden bir aşağılık kitle var sonuna kadar savaşacağız bu insanlarla.

Hocam tamam haklısınız ama bir noktaya kadar çünkü onlardan da Türk ve Müslüman olanlar var ve sadece toplumdan farklı ve dinimize göre günah olan şeyler yaptıkları için böyle demeniz yanlış.

Hocam tamam haklısınız ama bir noktaya kadar çünkü onlardan da Türk ve Müslüman olanlar var ve sadece toplumdan farklı ve dinimize göre günah olan şeyler yaptıkları için böyle demeniz yanlış.

Bu gibi pisliklere bulaşan bir insan Müslüman olamazki. Mümkün değil böyle bir şey. Kendisi ben Müslüman'ım demiş olsa bile kabul görmez. Ahlaksız terbiyesiz insanların dini ırkı olmaz.

Hadi din neyse de ırk ne alaka adam öyle şeyler yapınca külli iradenin(Allah'ın iradesinin) belirlemiş olduğu ırkı nasıl değişiyor?

Hocam söylediğimi tam anlayamadınız sanırım. Bu gibi soysuzları bir gruba dahil etmek yanlış olur. Kötü insandır bu kadar basit.

Hocam söylediğimi tam anlayamadınız sanırım. Bu gibi soysuzları bir gruba dahil etmek yanlış olur. Kötü insandır bu kadar basit.

Ya hocam onların ırkı olmaz diyorsunuz da e bu adamlar uzaydan mı geldi? İllaki bir ırkı olacak ve onu da Allah belirliyor.

Neyse hocam konuyu uzatmadan şöyle söyleyim Mustafa Kemal Atatürk din düşmanı değildi herkesin inançlarına fikirlerine saygı duyan biriydi o yüzden Müslüman veya başka dine inanan herkes Atatürk, ü sevebilir.
Kimse Atatürk din düşmanı demedi.
Laik bir yönetimi zorunlu kılması İslam dahil bütün dinleri kapsıyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı