Süleyman Soylu: "LGBT’yi çocuklarımızı ahlaksızlığa sevk etmesin diye engelledik, biz Müslüman bir devletiz"

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
LGBT konusu hakkında yorumum yok fakat "Biz Müslüman bir devletiz" kısmına katılmıyorum.
Türkiye laik bir ülke değil miydi?

Sen konudan uzaklaşmışsın bayağı. Cımbızlama yaptığım falan yok. Yani o adamın önceki mesajında Türkiye Müslüman ülkedir demesine bir şey demeyip, biri çıkıp arabistan deyince neden zıplıyorsun bir anda onu anlamadım ben?

Allah'ım yarabbim ben o adamın Türkiye Müslüman ülkedir demesine yanıt vermedim çünkü verme gereği duymadım anlamayacağı için ama her dinle ilgili bir şey deyince arabistan diyen ergenlerin sayısını azaltmak için cevap verdim.
Devlet adamı "benim anayasam kuran'dır" diyorsa orada bir sorun vardır. Bu, devletin anayasasının ayaklar altında çiğnenmesidir.

Arap sevicileri bir bitmediler.

Gel şimdi bunu TR'ye anlat.

Devlet adamı mı demiş yoksa yazıyı yazan kişi mi? Ben yazıyı yazan kişi bunu diyor olarak anladım.

Allah'ım yarabbim ben o adamın Türkiye Müslüman ülkedir demesine yanıt vermedim çünkü verme gereği duymadım anlamayacağı için ama her dinle ilgili bir şey deyince arabistan diyen ergenlerin sayısını azaltmak için cevap verdim.

Her dinle ilgili bir şey denince söylenmiyor zaten. Adamın yaptığı "din ile ilgili bir şey söylemek değil", adamın yaptığı yobazlık. Yobaz adamada yallah arabistan demek adettendir. Hatta elimizde olsa mancınıkla kabenin çatısına fırlatıcaz. Sende istersen boş yerimiz var mancınıkta.

Anayasanın 2. maddesinde: "Türkiye Cumhuriyeti, toplumun huzuru, millî dayanışma ve adalet anlayışı içinde, insan haklarına saygılı, Atatürk milliyetçiliğine bağlı, başlangıçta belirtilen temel ilkelere dayanan, demokratik, lâik ve sosyal bir hukuk devletidir." yazıyorsa ve birileri çıkıp "müslüman bir devletiz" diyorsa bu durum anayasayı ihlal etmek değil midir? Gerçi bu sekiz yüz trilyonuncu anayasa ihlali oldu ama her neyse...

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
LGBT konusu hakkında yorumum yok fakat "Biz Müslüman bir devletiz" kısmına katılmıyorum.
Türkiye laik bir ülke değil miydi?
eşcinsel hakları mücadelesinde kullanılan çatı kelime değilmi. Müslümanlık la ne alaka arkadaşlar konuyu farklı yerlere çeken çok var S. S konuyu müslümanlağa bağdaştırmaması gerekiyordu. Eşcinsellik doğru bir durum değil.

Senin ne düşünüp ne düşünmediğin biyolojinin, hormonların umurunda mı? "Aşk" denilen şey bambaşka bir olay zaten, ben cinsel eğilimden/çekimden bahsediyorum. Sen, ben nasıl karşı cinse ilgi duyuyorsak bazı insanlar da aynı cinse ilgi duyabilir, büyütülecek bir olay yok. Fetiş olayı falan zaten değil bu şey.
Tamam ona bir sey dedigim yok kanki. Saygi duyarim.
İnsanin elinden olmayan bir sey.

Lakin bisexualler icin boyle bir durum olabilecegini dusunemuyorum pek, hele pansexualler. Tava kalmadi 😁.

Benim anayasam Kuran-ı Kerim kardeşim.
Guzel bir davranis.

Aynı şekilde.

Yalnız değilim sevindim.
Biz kimseyi yargılayamayız yargılayacak belli. Ama eşcinsellik sağlıklı bir durum değil din olarak anlatmıyorum çünkü Ads hastalığı var. Ben sadece buradan arkadaşlara yardımcı olmak için düşüncelerimi yazabilirim benim söyleyeceğim bir çok kavmi rabbim yok etti bu durumdan bu tarihte var. Ben bu durumu insanı kötülüğe çekmek için (işte nefis, yada şeytan, toplum insanlar yada şehvet vb.) günaha girmesi için bir durum olduğunu düşünüyorum. Benim iradem dışı, hoşuma bu gidiyor gibi gibi durumların bahane olduğunu düşünüyorum. Eşcinselliği rabbim bize yasaklamış.

Artık Türkiye'nin %99'u Müslüman değil, %90 var sa öpün başınıza koyun.

Devlet adamı "benim anayasam kuran'dır" diyorsa orada bir sorun vardır. Bu, devletin anayasasının ayaklar altında çiğnenmesidir.

Arap sevicileri bir bitmediler.

Gel şimdi bunu TR'ye anlat.

İnadına istediğiniz olmayacak inadına istediğiniz olmayacak inadına istediğiniz olmayacak bu kadar.

Başka bir şey isteyen yallah yunanistana.

Var mı başka bir şey birader?

Senin söylemek istediğini anladım ve fikrine katıldığımı söyledim. Sadece seçtiğin kelime kullanım amacının dışındaki kitleyi de dahil ediyor ve yanlış anlaşılıyor, ben de bunu belirttim. Ayrıca atar falan yapan yok , sen insan gibi yazılan mesaja cevap vermek yerine 🤣atarsan tepki vermem normal. Ek olarak ben mesajımda gösteriş veya duyar gibi bir amaç gütmedim, senin işine gelmediği için öyle görüyorsun sadece. Haksız olduğunu kabullenmek yerine böyle bir yazı yazarak ve uzatma diyerek üste çıkmaya çalışman güldürdü bu arada. Cahil egosu dedikleri bu oluyor herhalde 🤣
Sensin hocam, sensin. Ben cahilim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı