Süper Kupa Maçı

Makaleler
1
Yer
Ödemiş/İzmir
Daha fazla  
Az önce süper kupa maçı fenerbahçenin lehine sonuçlandı. Bir Fenerbahçeli olarak arkadaşlarla bayağı coştuk. Maç hakkındaki düşünceleriniz nelerdir? Galatasaray bu maçta fazla oynayamadı.(Muslera hariç.) Sizce neden böyle oldu? (Sahaya atılan cisimleri saymıyorum bile...)

Son düzenleme:
20. dakikadan sonra kapattığım maç. Şunu merak ediyorum: Aklı başında, zeki ve kültürlü bir insan futbol sahasına maç izlemeye gider mi? Neredeyse her maçta küfür, kavga var. Köşe vuruşu yapan adamı 5 tane polis koruyor. Böyle insanlarla aynı dili konuştuğum, aynı ülkede yaşadığım için kendimden utandım ve kapattım. Gerçekten samimi olarak fikrinizi soruyorum fanatiklik arttıkça zeka düşüyor mu sizce de?

20. dakikadan sonra kapattığım maç. Şunu merak ediyorum: Aklı başında, zeki ve kültürlü bir insan futbol sahasına maç izlemeye gider mi? Neredeyse her maçta küfür, kavga var. Köşe vuruşu yapan adamı 5 tane polis koruyor. Böyle insanlarla aynı dili konuştuğum, aynı ülkede yaşadığım için kendimden utandım ve kapattım. Gerçekten samimi olarak fikrinizi soruyorum fanatiklik arttıkça zeka düşüyor mu sizce de?
Bu konuda haklısınız, evet. Zeka düşüyor mu, bence evet. Zaten kamera sistemleriyle insanlar sürekli olarak izleniyorlarmış. Bu tür terbiyesizliği yapanlar umarım yakalanırlar ve gerekli cezaları alırlar. Zaten başka yapacak bir şey yok bu insanlara. Ne kadar uyarırsan uyar, yine aynı terbiyesizlikleri yapacaklar.

Yıllardır kameralarla izliyoruz herkese ceza vereceğiz diyorlar ama öyle yaptıklarını sanmıyorum. Birkaç kişiye göstermelik ceza veriyorlar, caydırıcı cezalar verselerdi 2014 yılında sahaya meşale atanlar görmezdik.

Bu maçta dürüst olmak lazım iki takımda yabancı madde attı ama Galatasaray abarttı. En azından Soma için yapılan bu maçta böyle şeyler yapılmamalıydı. Ama oldu ne mutlu seni sevene .. :D

Fanatiklik arttıkça zeka düşmesi de ne demek hangi kafayı yaşıyorsunuz :D :D O adamların yaptıkları fanatiklik mi tabi ki de hayır, ha o adamların zeka seviyesi düşük dersin ona katılırım. Arkadaşın dediği gibi caydırıcı ceza verilse bu insanlara bunlar olmaz.

Bu olaylar sonucu illa ki birileri ağır yaralanacak, veya hayatını kaybedecek, bizim insanımız da belki akıllanacak. O da belki. Hem Muslera ve Demirel bile taraftarlarını uyardılar, onlar bile iyi anlaşıyorlarken bizim taraftarlara ne oluyor? Ya maçta birinin gözüne veya kafasına bir cisim gelse, yaralanan kişi ölse ne olacak? Futbol bir insanın hayatından kıymetli mi?

Son düzenleme:
Futbol tabi ki de bir insanın hayatından kıymetli, bir maçtan kıymetli değil ama. Haklısın daha büyük cezalar verilmesi gerek başka türlü önüne geçilemez.

Galatasaray hazır değildi. Zaten hazırlık maçlarında sinyaller verildi. Tek büyük maç Ateltico Madrid ile yapıldı ama iki takımda da hazır değildi. Yasin Öztekin daha adapte olamamıştı. Yabancı Kuralı ile Galatasaray iyice çıkmaza sürüklendi. Eğer şuan Mancini olsayadı takım dağılma noktasına geleckti. Fakat Prandelli gibi bir hoca olduğu için takımı tekrar dirilteceğine inanıyorum. Şuan belkide Selçuk İnan ayrılmak istediğini Galatasaray Yönetim'ine bildirmişti.

Galatasaray'da birçok oyuncu kötü performans verdi. Alex Telles bölgesi harici her yerde gezdi. Aslında buna zorlandı çünkü: Kuyt iyice çizgiye yaklaştı kendini unutturdu. Veysel Sarı umut verdi. Semih Kaya her zamanki performansını sergileyemedi. Chedjou ne kadar iyi bir oyuncu olduğunu bir kez daha kanıtladı. Aslında kısaca Fenerbahçe her şeyi düşünmüştü. Bruma'yı 2 kişi markaja alması, çizgiye inmeler İsmail Kartal sanki bu günlerin hayalini kurmuştu. Galatasaray en geç 2. hafta maçında gerçek Galatasaray'ı gösterebilir.

Yabancı madde olaylarına gelirsek. Caner Erkin öncelikle bir insan annesi, babası var. O atılan maddeler kafasına, gözüne gelse Caner Erki'nin hayatını karartacak. Diğer bir bakış açısı ile bakarsak Caner Erkin A Milli Takım forması giyiyor. Milli maçlara çıkan ve gerçekten takıma büyük katkısı olan bir oyuncu. Oynadığı bölgede Türkiye'de en iyisi ve Türk Milli Takımı'nda attığı gollere seviniyoruz. Sonra sahaya yabancı madde atmak olur mu?

Volkan Demirel'e atılan yabancı maddelere gelirsek. Volkan Demirel Galatasaray ve Fenerbahçe maçlarında ki en çok çirkefleşen oyuncu. Gerek taraftarı galeyana getirmesi, gerek Galatasaray Taraftar'ına köpek demesi affedilemezdir. Galatasaray ve Fenerbahçe yılda 4-5 maç yapan takımdır ve her seferinde Volkan Demirel'in bir sorunu çıkar. Artık Galatsaray ve Volkan Demirel kesinlikle yan yana gelemze gelirse büyük olaylar yaşanır. Çok büyük istenmiyen olaylar yaşanır. Caner Erkin'e söylediklerim Volkan için geçerli değildir. Volkan haddini açmıştır ve Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Arena'daki ilk maçında Çevik kuvvetler yetmeyecektir. Dünkü maçı Fenerbahçe mumla arayacaktır.

İki takım barışı için Fenerbahçe Yönetimi'nin değişmesi geekmektedir. Aziz Yıldırım'ın daha sarı ile kırmızıyı birlikte görmeyi tahammül edemezken o renklere gönül veren milyonlara nasıl tahammül edecektir? Kendi personalleri ile bütün takımın ilişkiye girmesi kabul edilebilir mi? Şuan gelinen noktada Aziz Yıldırım'ın büyük suçu vardır. Fenerbahçe Yönetimi ahlak yoksunudur. Şuan barış için Fenerbahçe Yönetim'inin değişmesi lazımdır.

Soma için düzenlenen bu organizasyonda bunların yaşanması affedililemezdir.

Zaman buldukça yazarım. Daha konuşulacak çok şey var.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı