Süperonline'nın müşteriyi aptal yerine koyması

Emily Kaldwin

Hectopat
Makaleler
2
Yer
Karnaca
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Tulpar T7 V21.8

*7,3" QHD 2560x1440 165Hz %100 sRGB IPS Mat LED
Intel® Tiger Lake Core™ i7-11800H 8C/16T; 24MB L3; 8GT/s; 2.3GHz - 4.6GHz; 45W; *10nm SuperFin
*Mobile Intel® HM570 Chipset
*nVIDIA® GeForce® RTX3070 Max-Performance 8GB GDDR6 256-Bit DX12
*64GB (2x32GB) DDR4 1.2V 3200MHz SODIMM
*2TB SAMSUNG PM9A1 M.2 SSD PCIe 4.0 x4 (7000 MB/s - 5200 MB/s)
Meslek
Grafik Tasarımcısı
Yaklaşık 10 yıldan fazladır ailem Superonline kullanıyor ve kullandığımız paket sık sık değişime uğradı.

Eskiden "10 Mbps download / 1 Mbps upload" kullanırken ihtiyaca göre internet hızını arttıra arttıra "25 Mbps download / 5 Mbps upload" şekline geldi ve bugünlerde de internet yetmemeye başlayınca "100 Mbps download / 10 Mbps upload" vaat eden bir pakete geçtik.

Pakete geçerken ses kaydındaydık ve özellikle hızları söylettik "100 Mbps download / 10 Mbps upload hızı vardır." Dediler paketi onaylayınca 2 yıl taahhüt yazdılar ama internet hız testleri "80 Mbps download / 5 Mbps upload" civarında gözüküyordu.

Aradık dedik "Böyle böyle bir durum oldu paketimizi vaat ettiğiniz hızlara geçirir misiniz?" Onlar da bize "Siz yanlış anlamış olabilirsiniz, paket "100 Mbps download / 5 Mbps upload" olarak kabul etmişsiniz, indirme hızı gün içinde düzelecektir." Dediler. Onlara ses kaydı aldığımızı söyleyince ise hemen diğer arkadaş hakkında işlem başlatıp 2 yıl taahhüt'ü görmezden gelerek yeni bir pakete geçirdiler bizi.

Eğer ki saat 18.00'da tekrar bir sıkıntı olursa vaat ettikleri değerler gözükmez ise burayı güncelleyeceğim.

Biz internetten bu kadar anlamıyor olsaydık, bir hız testi bile yapmasaydık bize bu paketi yutturacaklardı.

Şimdiki paket "saat 18.00-06.00 arası 100 Mbps download / 10 Mbps upload 06.00-18.00'a 25 Mbps download / 10 Mbps upload" yani akşam hızlı sabah ortalama düzeyde sonuç olarak tüm gün hızlı internet kullanamayacağım, aynı ücreti ödeyeceğim ve kadın hakkında gerçekten işlem başlatıldı mı? Geçiştirdiler mi? Onu bile bilemeyeceğim.

Yani bunu yazmaktaki amacım bu tarz şirketler ile anlaşma yaparken ses kaydı alın, almazsanız çoğu zaman siz yanlış anlamışsınız deniyor.
Elinizde bir kanıt hep olsun vaktinizi aldığım için kusura bakmayın iyi forumlar.

Ben de 9 yıldır Superonline kullanıcısıyım.
Ben müşteri hizmetlerinin böyle bir saçmalığa karışacağını düşünmezdim.
Benim bir sürü problemimi çözdüler şu ana kadar.

Sizi esnek paketlerine geçirmişler.
Onlar daha ucuz diye biliyorum.
İndirim felan talep etseniz kabul edilir herhalde.

Bende 9 yıldır Superonline kullanıcısıyım.
Ben müşteri hizmetlerinin böyle bir saçmalığa karışacağını düşünmezdim.
Benim bir sürü problemimi çözdüler şu ana kadar.

Sizi esnek paketlerine geçirmişler.
Onlar daha ucuz diye biliyorum.
İndirim felan talep etseniz kabul edilir herhalde.
İndirimli hali ile 3 TV+ eklenerek 150tl fatura yazdılar. İndirim olmasa 170tl olacakmış baya düşmüş fiyat ne diyelim. :D

Aynı durum bende de oldu, 200 dediler 100 verdiler, tahattütü de hızlıca imzalatıp geçiştirdiler fark etmedim.

Şikayet kaydı açtım, "ses kaydı inceleyeceğiz" dediler, 2 gün sonra geri arayıp ses kaydı silinmiş dediler. BTK üzerinden şikayet ettim, 2 kere tekrar açtırdım şikayeti, aynı yanıtı verip durdular; "tahattütü imzaladığınız için bir sıkıntı görünmemektedir".

Avukata danıştım, imza atıldığı için yapılacak bir şey yok dedi.

NOT : Superonline

NOT 2 : 30 kere sordum 200 mbps destekliyor mu diye, evet dediler..

Geri
Yukarı