Sürat Kargo monitörü kırık teslim etti

@Serhat Öndeş elinizde görüntü kaydı falan var mı yere vurduğu ana ait? Gidip şube içerisindeki güvenlik kamerası kayıtlarını alayım desen onlar da savcılık ve polis izni olmadan teslim etmezler ki sen o izini çıkarana kadar kayıtları silerler, o an kameralar bozuktu diye geçiştirirler. Eğer böyle bir şansınız varsa beklemeden polise gidin ve o ana ait görüntü kayıtlarını almanız için izin çıkartın, bu süreçten şube haberdar olmasın çünkü kayıtları silebilirler.
Tamamdır karakola gidip görüşeceğim teşekkürler.
Sorumluluk Taahhütnamesi.pdf
Evet bu belgeye imza attıysanız sorumluluğu kabul ettiğinizi belirtmiş oluyorsunuz.
Yok böyle bir şeye imza atmadım.

@RTX2023 o zaman da sana teslim etmeden önce kırık olduğunu kanıtla diyeceksin, kanıtlayamazsa görüntü kaydını gösterip "AL BAK YERE VURUYORSUN, O AN KIRILDI VE BU DA GÖRÜNTÜ KAYDI." deme hakkı var. Biraz aklınızı kullanın lütfen, soru sormak için sormayın.

Kontrol edeceğim teşekkürler. İlgimi çeken bir konu var başlıkta yapılan açılamayı alıcı yapmamış.

Herhangi bir imza atmadım lakin şöyle bir durum var. Ürünü oraya götürüp teslim ederken oradaki arkadaş kontrol amaçlı yerde 5-7 santim kalkacak şekilde kaldırıp vurmuştu. Dava açarken bunu kanıt olarak sunabilir miyiz?

Yardımcı olabilirseniz çok mutlu olurum ilk defa başıma böyle bir olay geliyor. Kargo şirketine gidip durumu izah ettim, sözde 2.EL elektronik ürünlerde sigorta olmuyormuş, kırıldıysa kırılmıştır, geldiği zaman hiç bir şey yapamazsınız. Bu şekilde konuştu.
Alıcı kargoyu teslim aldığında ihtirazı kayıt koymadıysa hak idda edemez. Yargıtay'ın kararı bu yönde.
Alıcın size dava açtığını düşünelim. Savunmanızda söz ettiğim yargıtay kararını gerekçe göstererek davanın düşmesini talep edebilirsin. Ama yine de bir avukattan yardım alman çok daha yararlı olacaktır.

Alıcı kargoyu teslim aldığında ihtirazı kayıt koymadıysa hak idda edemez. Yargıtay'ın kararı bu yönde.
Alıcın size dava açtığını düşünelim. Savunmanızda söz ettiğim yargıtay kararını gerekçe göstererek davanın düşmesini talep edebilirsin. Ama yine de bir avukattan yardım alman çok daha yararlı olacaktır.
İtiraz kaydı oluşturduğu gözükmüyor, direk kutudan teslim alıp monitörü PS4 takıp kırık olduğunu fark ediyor, daha sonrasında iade talebinde bulunuyor.

Sen ürünü sağlam gönderdiğini idda ediyorsun. Alıcının, kargodaki ürünün kırık geldiğine ilişkin ispatı yapmakla yükümlü olduğunu düşünüyorum.
İtiraz reddi yok hocam direk teslim almış evde açmış kurmuş.

Video olsa alırdınız da işiniz zor.
Karakola gittim, bana oradaki memur ifadeni alırım, kamera kayıtlarını isteriz o beş dakika sürer dedi, ama haksız çıkar isem davada karşı tarafın size dava açar bizi kırdı diye suçladı diye ve davada oluşan tüm masraflar size ödetirler iyice düşünmemi istedi. Bu konu hakkında ne yapacağımı açıkçası bilmiyorum. Nasıl bir yol bilene izleyeceğimi bilmiyorum aktif çalışan bir monitördü ve söküp paketledim. Tüketici hakem heyetine pazartesi gidip durumu izah edeceğim bakalım onlar ne diyecek. Keşke paketleme yaparken kayıt alsaydım ama keşkeler bitmiyor.

Karakola gittim, bana oradaki memur ifadeni alırım, kamera kayıtlarını isteriz o beş dakika sürer dedi, ama haksız çıkar isem davada karşı tarafın size dava açar bizi kırdı diye suçladı diye ve davada oluşan tüm masraflar size ödetirler iyice düşünmemi istedi. Bu konu hakkında ne yapacağımı açıkçası bilmiyorum. Nasıl bir yol bilene izleyeceğimi bilmiyorum aktif çalışan bir monitördü ve söküp paketledim. Tüketici hakem heyetine pazartesi gidip durumu izah edeceğim bakalım onlar ne diyecek. Keşke paketleme yaparken kayıt alsaydım ama keşkeler bitmiyor.
Monitörün ederi kaç TL?

Yeni konular

Geri
Yukarı