Sürekli "Ayrılmamış" olan HDD

kerim şentürk

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar elimde 2-3 yıldır kullandığım harici HDD var. Yakın zamanda bilgisayarıma format attım ve atmadan önce de yedeklerimi bu HDD'ye yükledim. Fakat yeni Windows kurulu sistemime HDD'yi taktığımda disk yönetiminde "Ayrılmamış" olarak gözüküyordu. Neyse ki yardımcı programlarla içindeki verilerimi rahatça aldım. Sonrasında sabit diskimi biçimlendirdim ve tekrar içine verilerimi koydum fakat sabit diskimi bilgisayarıma tekrar tak çıkar yapınca yine "Ayrılmamış" olarak gözüküyor. Ne kadar biçimlendirip tekrar taksam da aynı "Ayrılmamış" sorunu ile karşılaşıyorum. Farklı cihazlarda da denedim fakat yine aynı sonuç. Sorun hakkında herhangi bir fikri olan var mı? Şimdiden teşekkürler.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    111,3 KB · Görüntüleme: 33
Ayrılmamış olana sağ tıkla yeni de hep ileri de. Hiçbirşeyi değiştirme.
Dediğiniz şekilde yaptım ve çalışıyordu . Daha sonrasında tak çıkar yaptım ve yine düzgün bir şekilde gördüm diskimi fakat içine bir dosya atıp denemek istedim ve içine bir resim attım ve çıkar tak yaptım. Yeniden taktığımda disk yine "Ayrılmamış" durumuna gelmiş. Anladığım kadarıyla içine dosya yükleyince bu sorun oluşuyor.
Diski güvenle çıkart ile mi çıkartıyorsunuz yoksa direkt çekiyor musunuz?
Güvenle çıkart diye bir şey duymadım daha önce normal flash bellek gibi USB'den tak çıkar yapıyorum.

Dediğiniz şekilde yaptım ve çalışıyordu . Daha sonrasında tak çıkar yaptım ve yine düzgün bir şekilde gördüm diskimi fakat içine bir dosya atıp denemek istedim ve içine bir resim attım ve çıkar tak yaptım. Yeniden taktığımda disk yine "Ayrılmamış" durumuna gelmiş. Anladığım kadarıyla içine dosya yükleyince bu sorun oluşuyor.

Güvenle çıkart diye bir şey duymadım daha önce normal flash bellek gibi USB'den tak çıkar yapıyorum.
Taktığınızda şurada USB simgesi varmı?
1614085647048.png

1614085674239.png
Buradada olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı