Sürekli FPS ve sıcaklığa bakma takıntısı

BerkCL

Hectopat
Bu şekilde bir takıntım var sürekli Afterburner'i açıp sıcaklığa ve FPS'e bakmadan rahat edemiyorum. Sürekli oyun oynarken vs. bir gözüm orada oluyor. Sizde de böyle bir durum var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben de her oyuna Afterburner açık girerim, zaten custom fan ayarım olduğu için açmak zorundayım. Ayrıca performans bilgilerini de her zaman açık tutuyorum, anlık bi takılma veya drop olduğunda neyden kaynaklandığına bakıp anlamak iyi oluyor.
Çoğu zaman dereceye bakmaktan oyunu kaçırıyorum fakat yinede kendime engel olamıyorum 😃

Ekran kartı ve işlemci sıcaklığını aç sadece FPS'i boş ver. Bende de aynısı vardı. Şu an umursamıyorum. Sadece Afterburner arkada açık. Arada Alt Tab ile sıcaklığa bakıyorum. Max kaça çıkmış falan. Sıcaklıklarınız ne durumda bu arada.

Laptop olduğu için yüksek dereceler ilgi çekici olabiliyordur belki :d
Kesinlikle doğru tespit

Ekran kartı ve işlemci sıcaklığını aç sadece FPS'i boş ver. Bende de aynısı vardı. Şu an umursamıyorum. Sadece Afterburner arkada açık. Arada Alt Tab ile sıcaklığa bakıyorum. Max kaça çıkmış falan. Sıcaklıklarınız ne durumda bu arada.
Oyun içi 76 derece civari boşta 58 - 60

Bir dönemde WattMan sorunlu RX 570 'imde benzer soruna sahiptim, kart bazen kontrolden çıkıyordu ve alakasız voltaj değerlerine erişip aşırı yüksek sıcaklıklara ulaşabiliyordu, bu yüzden kartı sürekli takip etmem gerekiyordu.

Geri
Yukarı