Sürekli kötü öneri yapılması

Yer
Trabzon
Daha fazla  
Artık her yerde kötü, yanlış öneri yapılıyor. Bilmeden konuşuluyor. Saçma sapan bir yere gidiyor. Hazır cevaplar oldu artık, her konuya aynı cevabı atıyorlar.

Kasa isteyene MAG Forge 100M/R;
Soğutucu isteyene T6 Ultra;
PSU isteyene Hydro K;
Kronik sorunlu bir SSD olduğu zaman sorun hep kronik sorunlu SSD'ye bağlanıyor.

Bilmeden bence ile konuşuluyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kötü ürünler değil bunlar? (PSU hakkında bilgim yok)

Kötü ürünler değil bunlar? (PSU hakkında bilgim yok)
Kötü ürün demiyorum. Mesela kasa için 1000 TL bütçesi var. Para vermeye gerek yok diyip MAG Forge atıyorlar. Yanlış.

PSU önerisi istiyorlar, sisteme yeterli ama bütçesi varken daha iyisini alabilir. Ama Hydro K öneriyorlar.

Bunları örnek verdim. Sistem önerileri de böyle. Saçma sapan sistemler öneriliyor.

Kötü ürün demiyorum. Mesela kasa için 1000 TL bütçesi var. Para vermeye gerek yok diyip MAG Forge atıyorlar. Yanlış.

PSU önerisi istiyorlar, sisteme yeterli ama bütçesi varken daha iyisini alabilir. Ama Hydro K öneriyorlar.

Bunları örnek verdim. Sistem önerileri de böyle. Saçma sapan sistemler öneriliyor.
Hocam bu şekilde belirtmeniz daha açıklayıcı oldu. Ama bu şekilde öneri yapanlar genelde GPU ya da CPU yükseltilebilitesi sunmak için yapıyorlar bunu. Mesela 13.000 lira bütçesi olan biri 1000 liralık kasa bakıyorsa sırf konu sahibi öyle istiyor diye önermek yerine daha ucuza kaliteli bir kasa önerip kasaya verilecek tutarı GPU ya da CPU bütçesine ilave edebiliyorlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sadece dediğiniz ürünler için olsa keşke, sosyal çok "bozmuş", sürekli saçma sapan öneri yapan mi dersin, sürekli bir gerilim arayan mı dersin, ben bir kız sevdim diye açılan 49 konuyu mu dersin. Bilemedim. Sosyal çok büyüdüğünden oluyor herhalde. Moderasyon nasıl bir çözüm bulur bilemem.

Sadece dediğiniz ürünler için olsa keşke, sosyal çok "bozmuş", sürekli saçma sapan öneri yapan mi dersin, sürekli bir gerilim arayan mı dersin, ben bir kız sevdim diye açılan 49 konuyu mu dersin. Bilemedim. Sosyal çok büyüdüğünden oluyor herhalde. Moderasyon nasıl bir çözüm bulur bilemem.
Sosyal artık ölüyor. Kimsenin de çözüm bulmak için uğraştığını sanmıyorum. Tonla sorun varken moderasyon saçma sapan şeyler ile uğraşıyor. Bkz: bildirim özelliği.

Bu toplumu bu seviyeye çıkaran üyelerdi; düşmesini de yine üyeler sağlar. Önceden burası çok samimi bir ortamdı. Şimdi ise her gün alakasız saçma sapan konular görüyorum.

İlk aklıma gelen oldu bu örnekler.

Sosyal artık eskisi gibi doğru bilgi alınacak yer olmamaya başladı.
Sosyal artık ölüyor. Kimsenin de çözüm bulmak için uğraştığını sanmıyorum. Tonla sorun varken moderasyon saçma sapan şeyler ile uğraşıyor. Bkz: bildirim özelliği.

Bu toplumu bu seviyeye çıkaran üyelerdi; düşmesini de yine üyeler sağlar. Önceden burası çok samimi bir ortamdı. Şimdi ise her gün alakasız saçma sapan konular görüyorum.
O bildirim bilerek/istenerek yapılmamış. Bunun için ben de konu açmıştım. Ama bir moderatör şöyle demişti: "Kullandığımız bir eklenti yüzünden oldu. Biz yapmadık." gibi bir şey demişti. Bulursam atarım.
Buldum:

Konu Mesajı 'Yeni bildirim sistemi bozuk mu?' Yeni bildirim sistemi bozuk mu?

Yeni konular

Geri
Yukarı