Sürekli kopan internet

irethnessa

Zeptopat
Daha fazla  
Merhaba herkese iyi geceler dilerim. Her ay 3-4 kez başıma gelen kopma sorunu bugün beni gerçekten bezdirdi. Yaklaşık 20 kez gidip gelmesi sonucunda buraya konu oluşturmaya karar verdim. İnternette yazan her şeyi denedim; Firmware güncellemesini yaptım, modemi resledim. Ne yazık ki bir sonuca ulaşamadım. Aşağıya modem hat değerlerimi paylaşacağım. Konuyla ilgili bilgi sahibi olan arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    22,6 KB · Görüntüleme: 37
Merhaba herkese iyi geceler dilerim. Her ay 3-4 kez başıma gelen kopma sorunu bugün beni gerçekten bezdirdi. Yaklaşık 20 kez gidip gelmesi sonucunda buraya konu oluşturmaya karar verdim. İnternette yazan her şeyi denedim; Firmware güncellemesini yaptım, modemi resledim. Ne yazık ki bir sonuca ulaşamadım. Aşağıya modem hat değerlerimi paylaşacağım. Konuyla ilgili bilgi sahibi olan arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.
İnternet kopunca modemin ışıkları yanıyor mu yoksa yanmaya devam mı ediyor? Hat değerleriniz normal aslında, belki SNR değerinden dolayı kopma yaşıyor olabilirsiniz. SNR'yi 10 üstü yapıp dener misiniz? Bunu yapınca hızınız bir tık düşecektir ama kopmasından iyidir.

Eğer onunla da alakalı değilse ya modem sürümünden ya da ISS ile alakalı olabilir. Modemin sürümünü de söyleyin.

TurkNet belalıdır yaklaşık 4 yıldır TurkNet kullanıyorum bir aralar günde 20 kere kesildiği oluyordu sonradan durdu müşteri hizmetleri çöp yeni modem al dediler aldıktan sonra hala aynı hata alıyorum modemde sıkıntı var diyorlar kısacası TurkNet'ten kurtulmanı öneririm bu sorununun çözümü yok şahsen bende varken yoktu ilgilenmiyolardı.

Merhabalar, Online İşlemler & 0 850 288 80 80 üzerinden "Sık Sık Kopma" başlığında destek kaydı oluşturmanızı rica edeceğim. Hat değerlerinize ve altyapı kalitenize bağlı olarak kopma sorunu yaşayabilirsiniz. Hız sabitlenmesi bu konuda probleminizi çözebilir. Kayıt üzerinden teknik ekip en doğru müdahaleyi sağlayacaktır.
TurkNet belalıdır yaklaşık 4 yıldır TurkNet kullanıyorum bir aralar günde 20 kere kesildiği oluyordu sonradan durdu müşteri hizmetleri çöp yeni modem al dediler aldıktan sonra hala aynı hata alıyorum modemde sıkıntı var diyorlar kısacası TurkNet'ten kurtulmanı öneririm bu sorununun çözümü yok şahsen bende varken yoktu ilgilenmiyolardı.
Merhabalar, yaşadığınız deneyim adına üzgünüm. Kopma problemi iç tesisat kalitesi, modem arızası veya benzeri faktörlerden yaşanıyor olabilir. Tüm bu alanların kontrol edilmesi gerekebiliyor. Dilerseniz altyapınızı ücretli ekip dahilinde kontrol ettirebiliyorsunuz. Ekipler tüm alanları kontrol edip tespit edilen sorunları çözüme ulaştırıyor. Probleminiz devam ediyorsa özel mesaj yoluyla müşteri numaranızı iletebilirsiniz.

Merhaba herkese yanıtlarından dolayı teşekkür ederim. Şehir dışında olduğum için yanıt veremedim. Test için komşuma Wi-Fi şifresini vermiştim. 3 Mayıs'ta internetim son kez gitti ve geldi. Hız testi yaptığımda 75Mbit yerine 65 alıyorum. Komşumun dediğine göre ise hiçbir şekilde kopma olmadı. Bunu nasıl yorumlayabiliriz?

Merhaba herkese yanıtlarından dolayı teşekkür ederim. Şehir dışında olduğum için yanıt veremedim. Test için komşuma Wi-Fi şifresini vermiştim. 3 Mayıs'ta internetim son kez gitti ve geldi. Hız testi yaptığımda 75Mbit yerine 65 alıyorum. Komşumun dediğine göre ise hiçbir şekilde kopma olmadı. Bunu nasıl yorumlayabiliriz?
Hat değerlerinizi tekrar bütünüyle atar mısınız? Tahminimce SNR yükseltmek için hızınız düşürülmüş.

Hat değerlerinizi tekrar bütünüyle atar mısınız? Tahminimce SNR yükseltmek için hızınız düşürülmüş.

Hat değerlerim bu şekilde. Dediğim gibi 10Mbit daha az alıyorum ama müthiş stabil bir şekilde çalışıyor internetim. 3 Mayıs'tan bu zamana kadar kopma yaşanmadı.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    19,8 KB · Görüntüleme: 29
Hat değerlerim bu şekilde. Dediğim gibi 10Mbit daha az alıyorum ama müthiş stabil bir şekilde çalışıyor internetim. 3 Mayıs'tan bu zamana kadar kopma yaşanmadı.
SNR değeriniz gayet güzel, 10 SNR ile 80 Mbps bile alabilirsiniz tahmini olarak ama kopma olabilir. Memnunsanız böyle kalsın, kaç gündür çalışıyor modem?

Geri
Yukarı