Sürekli laptopta şarj aletinin takılı kalması zararlı mıdır?

emirhan2020

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar merheba ben 6 yıldır Samsung bilgisayarımı kullanıyorum ilk aldığımda zırt pırt çıkar tak yaptım şimdi çıkarınca diyelim ki full 1 saatte veya 1 buçuk saatte bitiyor şarjı. Ben şimdi takılı kullanıyorum ama günde sadece 4 saat kullanıyorum bilgisayarı. Sizce takılı mı kalmalı bu saat boyunca yoksa 2 saatte bir çıkarıp takayım mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar merheba ben 6 yıldır Samsung bilgisayarımı kullanıyorum ilk aldığımda zırt pırt çıkar tak yaptım şimdi çıkarınca diyelim ki full 1 saatte veya 1 buçuk saatte bitiyor şarjı. Ben şimdi takılı kullanıyorum ama günde sadece 4 saat kullanıyorum bilgisayarı. Sizce takılı mı kalmalı bu saat boyunca yoksa 2 saatte bir çıkarıp takayım mi?
Benim batarya gibi.

Arkadaşlar merheba ben 6 yıldır Samsung bilgisayarımı kullanıyorum ilk aldığımda zırt pırt çıkar tak yaptım şimdi çıkarınca diyelim ki Full 1 saatte veya 1 buçuk saatte bitiyor şarjı. Ben şimdi takılı kullanıyorum ama günde sadece 4 saat kullanıyorum bilgisayarı. Sizce takılı mı kalmalı bu saat boyunca yoksa 2 saatte bir çıkarıp takayım mi?

Şarjda takılı bir şeyler yapmanı öneririm şarjdan çıkarınca bilgisayar oyun veya başka şeyler için düşük kalıyor ve sadece günlük üniversite öğrencileri gibi kişilere o şarj kapasitesi yetiyor ayrıca laptopun 6 yıllık şarjdan çıkarma senin için daha iyi olur

Arkadaşlar merheba ben 6 yıldır Samsung bilgisayarımı kullanıyorum ilk aldığımda zırt pırt çıkar tak yaptım şimdi çıkarınca diyelim ki Full 1 saatte veya 1 buçuk saatte bitiyor şarjı. Ben şimdi takılı kullanıyorum ama günde sadece 4 saat kullanıyorum bilgisayarı. Sizce takılı mı kalmalı bu saat boyunca yoksa 2 saatte bir çıkarıp takayım mi?

Hayır. Şarj dolduğunda batarya, şarjı keser. Anca adaptörün ışığı elektrik tüketir.

İçindeki lityum elementinden dolayı arada sırada şarjını tamamen bitirmeniz cihazınızın sağlığı açısından çok daha iyi olur. Böyle kullanmanızda bir sakınca yok ama dediğim gibi haftada bir falan şarjı fullken sıfıra kadar indirmeniz lazımki pil sağlığı azalmasın.

Eğer evde kullanıyorsan çoğu zaman,bataryayı çıkarıp direk olarak kullanabilirsin.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı