Sürekli mavi ekran ve Windows başlatılamıyor hatası

aksiyonist

Centipat
Daha fazla  
Merhaba. Sürekli mavi ekran hatası alıyorum ve Windows başlatılamıyor vb bunun gibi cümleler yazıyor tekrar kapatıp açıyorum. 1 hafta önce de aynı hata meydana gelmişti ve format atmıştım, sorun düzelmişti. Daha önceden beri var, Windows SSD'ye kurulu, acaba SSD bozuk olabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
SSD'yi farklı bir sistemde deneyebilirsin, fakat birkaç günlüğüne AMD sistemi HDD'ye kur öyle dene, SSD'yi sistem çıkarmayı unutma.

Şu anda yine alıyorum bu ekranda beklerken kendi kendine kapandı.

Disk birleştiren ya da sistemi onaran tarz da programlar kurduysan onlar bozmuş olabilir. Özellikle advance System Care ve onun türevi olan programlar enin de sonunda mavi ekran sorunu yaratıyor. Bir de ccleaner ile sürekli kayıt defterini düzenlediysen o da bozabilir.

Format atarak kullanır oldum resmen bu dediğiniz hiçbir şeyi kurmadım.

Disk birleştiren ya da sistemi onaran tarz da programlar kurduysan onlar bozmuş olabilir. Özellikle advance System Care ve onun türevi olan programlar enin de sonunda mavi ekran sorunu yaratıyor. Bir de ccleaner ile sürekli kayıt defterini düzenlediyse o da bozabilir.

Bu hatayı aldım ve telefondan çektim beklerken bu ekranda PC kapandı ve tekrar açtım açıldı, şu anda PC'den yazıyorum arada böyle yapıyor.

IMG_20200123163942.jpg

SSD'yi farklı bir sistemde deneyebilirsin, fakat birkaç günlüğüne AMD sistemi HDD'ye kur öyle dene, SSD'yi sistem çıkarmayı unutma.

Şu anda PC'den yazıyorum yine aldım bu hatayı ve PC kendi kendine kapandı, açıldıktan sonra PC'ye girebildim.

IMG_20200123163942.jpg

Dosya Ekleri

• IMG_20200123163942.jpg
    IMG_20200123163942.jpg
    820 KB · Görüntüleme: 30

Dosya Ekleri

• IMG_20200123170442.jpg
    IMG_20200123170442.jpg
    804,6 KB · Görüntüleme: 21
Son düzenleyen: Moderatör:
Problemin SSD'den kaynaklanabileceğini söylemiştim zaten hala SSD takılı şekilde kullanıyorsan bu gibi hataları almayı göze almalısın.
Çoğu şey SSD'de sürekli driver ve oyunları tekrar tekrar kurmaktan sıkıldım o yüzden devam ediyorum ama helal olsun kaç tane bilgisayarcı gezdim Bartın da şu sorunu çözemediler bilgisayarı bile açmayı beceremediler siz oradan anladınız sorunu. Bilgisayarcı mısınız siz çok merak ettim saygı duyulacak insansınız.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı