Sürekli nabız sayma hissi

Brummbar

Hectopat
Yer
Bursa
Aranızda bu durumu yaşayan var mı? Yani sürekli şah damarından veya elimi göğüsüme koyarak nabzım kaç atıyor diye 1 dakika boyunca sayıyorum genelde 60-85 arası çıkıyor normal nabız fakat hani sebepsiz yere bunu yapıyorum. Bazen nabzım yükseliyor, 90-100'e çıktığı oluyor. Böyle durumlar normal mi? Böyle bir anda nabzım 200-300'e çıkacak sanıyorum :D garip bir his.

Obsesif kompulsif kokusu alıyorum. Bende de oluyor. Yapmamak zor oluyor. Önerim farklı şeylerle zaman geçirin. Unnuturacak şeyler. Video oyunu gibi.

Hayır.
Evet o his gelince yapasın geliyor böyle elimi götürüp yapasım geliyor ama bazen kendimi durdurabiliyorum yapmıyorum eğer böyle bir hastalığım varsa başlangıç seviyesi olabilir ilerlemez umarım çünkü hayatımda hiç bir zaman böyle bir şey yaşamadım ve yaşayan birini görmemiştim

Evet o his gelince yapasın geliyor böyle elimi götürüp yapasım geliyor ama bazen kendimi durdurabiliyorum yapmıyorum eğer böyle bir hastalığım varsa başlangıç seviyesi olabilir ilerlemez umarım çünkü hayatımda hiç bir zaman böyle bir şey yaşamadım ve yaşayan birini görmemiştim
Obsesif kompulsif bozukluk (OKB) tedavi edilmediği takdirde kendiliğinden iyileşmeyebilir, bu nedenle tedavi almak son derece önemlidir.

Kişi, zihinsel hastalıkların teşhisi ve tedavisi için özel olarak eğitilmiş bir sağlık uzmanına yönlendirilebilir. Obsesif kompulsif bozukluk (OKB) tedavisinde en etkili yaklaşım, ilaçları uygun terapiler ile birleştirmektedir.

Davranış Terapisi

Obsesif kompulsif bozukluk (OKB) hastalarında sıklıkla görülen abartılı veya takıntılı düşünceleri azaltmaya odaklı bir tedavi yöntemidir.

Amaç, Obsesif kompulsif bozukluğu (OKB) olan kişilere, zorlayıcı davranışlarda bulunmadan kaygı yaratan inançlarıyla yüzleşmeleri konusunda yardımcı olmaktır.

İlaç Tedavisi

Obsesif kompulsif bozukluk (OKB) hastalarında beyindeki serotonin seviyelerini artırmaya yönelik ilaçlar kullanılabilir.

Genel olarak herhangi bir şeye aşırı takıntılı olma durumu.

Olabilir son 3 aydır vücudumu çok dinliyorum 3 ay önce arkadaşım apandisit ameliyatı oldu ondan sonra vücudumu dinlemeye başladım bir anda hani acaba bende de apandis var mı ameliyata girecek miyim korkusu sardı ondan sonra başladı bu belirtiler bazen mesela geceleri uyurken kalp sesimi duyuyorum istemsiz falan en ufak bir vücudumda ağrı olsun internete yazıyordum (eskiden) ve o çıkan sonucu görünce stres yapıyordum çünkü bildiğin gibi Google direkt kanser tanısı koyuyor :D şimdi onu yapmıyorum düzelttim onu fakat o kaygılar beynimden geçmemiş galiba.

Geri
Yukarı