Sürekli olan burun tıkanıklığı

Herixa

Hectopat
Bu illetten nasıl kurtulabilirim? Sürekli burnumun bir tarafı tıkalı ve artık sabrım taşıyor. Sağa yatınca sağ, sola yatınca da sol tarafım tıkanıyor. Doktora gittim geniz akıntın var dedi ilaç verdi bitirdim ama geçmedi. Bu sorunu bir şekilde atlatabilen varsa yardım ederse sevinirim. Yaklaşık tüm kıştır yaşıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu illetten nasıl kurtulabilirim? Sürekli burnumun bir tarafı tıkalı ve artık sabrım taşıyor. Sağa yatınca sağ, sola yatınca da sol tarafım tıkanıyor. Doktora gittim geniz akıntın var dedi ilaç verdi bitirdim ama geçmedi. Bu sorunu bir şekilde atlatabilen varsa yardım ederse sevinirim. Yaklaşık tüm kıştır yaşıyorum.
Burunda deviasyon olabilir. Burun eti olabilir. Şuan bende deviasyon var ancak yaşım küçük olduğu için ameliyat olamıyorum. Her gece en ufak bir şeyden burnum tıkanıyor ve uyumakta zorlanıyorum. En sonunda yorgun düşüp uyuya kalıyorum belki bu sizde olabilir.

Ben de geniz akıntısı problemi yaşayan biriyim. Aynı evde yaşayan doktorumun (ablam olur) söylediğine göre burun akıntısı yaşamadığım için geniz akıntısı yaşıyormuşum. Eğer aynı sebepten ise burnunuzu sık süpürmeye çalışın ve bol su için. Öncesinde tekrar KBB Uzmanına randevu alın, randevu sırası beklerken bunları uygulamaya çalışın. :)

Sinüsleri arada boşaltmaya çalışın. Sıcak su buharı ile nefes alın.
Geniz akıntısı için yapabileceğin KBB oktoruan gitmek verdiği ila. yeterli gelmemiş oalbilir. Ameliyatlık durum varsa kontrol edilmesi gerekebilir. Mesela yastık seçiminizi yatakta omuz ve yukarısını biraz yüksekte tutacak şekilde yatmayı deneyebilirsiniz.

Belki kekik geçirebilir kekik iç bende geniz akıntısı yok ama burnum tıkanınca kekik kaynatıp içiyorum içine limon atarsan belki geçebilir dediğim gibi benim geniz akıntım yok ama belki işe yarar.

Geri
Yukarı